r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skype 8.13.0.3

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Skype to popularny komunikator głosowy, który pozwala m.in. przeprowadzać rozmowy tekstowe, głosowe i wideo, dzwonić na telefony stacjonarne i komórkowe, wysłać wiadomości SMS oraz faksy.

Galeria programu

Aplikacja oferuje znakomitą jakość dźwięku oraz wydajne szyfrowanie 256 bitowym algorytmem AES (Advanced Encryption Standard). Skype nie instaluje żadnych komponentów szpiegujących (spyware), jest bezpłatny i pozwala prowadzić rozmowy z innymi użytkownikami sieci Skype bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Płatne są jedynie rozmowy z rozmówcami korzystającymi ze standardowych numerów telefonicznych, ceny jednak są wyjątkowo atrakcyjne.

Oprócz możliwości dzwonienia pod numery telefonii konwencjonalnej na całym świecie można również korzystając z usługi SkypeIn założyć sobie wirtualny numer telefoniczny, dzięki któremu to do użytkownika Skype zadzwonić będzie mógł każdy posiadacz zwykłego telefonu (komórkowego bądź stacjonarnego). Dodatkowo przez Skype można wysyłać SMSy, przekierować rozmowę na telefon komórkowy lub skonfigurować osobisty numer internetowy dla znajomych, rodziny i kolegów z pracy, aby mogli dzwonić na Skype ze zwykłych telefonów po stawkach lokalnych.

Wśród naprawdę wielu ciekawych opcji programu dostępna jest usługa wyślij pieniądze umożliwiająca doładowanie konta wskazanej osobie dzięki obsłudze płatności PayPal. Programiści stworzyli poza tym własny kodek dźwiękowy, dodali możliwość importu kontaktów z MSN Hotmail, Yahoo!, GMaila i Outlooka, wprowadzili również funkcję automatycznego zatrzymywania odtwarzanego utworu w programie Winamp podczas odsłuchiwania poczty głosowej (Voice Mail).

Skype można używać na komputerze lub pobrać go na telefon komórkowy, aby pozostawać w kontakcie w podróży. Skype działa na wielu telefonach komórkowych oraz urządzeniach takich jak PlayStation Portable (PSP). Dostępna jest także bogata oferta telefonów WiFi i telefonów bezprzewodowych z wbudowanym Skype.

W najnowszej wersji dodano udostępnianie ekranu, wysyłanie kontaktów, przypomnienia o urodzinach, lepszą jakość połączeń, lepszą jakość wideo oraz funkcje ułatwień dostępu.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Skype stawia na prywatność, ale czy używa bezpiecznego protokołu?

43
OPROGRAMOWANIE 12.01.2018 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Skype rozpoczyna testy nowej funkcji – prywatnych konwersacji z szyfrowaniem end-to-end. Wykorzystywany będzie standard szyfrowania, który został zastosowany w komunikatorze Signal, znanym z godnego pochwały podejścia do prywatności użytkowników. Przynajmniej do niedawna. Komunikat został opublikowany na oficjalnym blogu Signala. Informuje on rozpoczętej współpracy z Microsoftem, który chce udostępnić użytkownikom Skype’a szyfrowane rozmowy. Używane zabezpieczenia będą wykorzystywać standard Signal Protocol, stworzony przez Open Whisper Systems. Eksperymentalna funkcja z szyfrowaniem…

Skype porzuci logowanie danymi z Facebooka w styczniu 2018 r.

31
OPROGRAMOWANIE 27.11.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

Zła wiadomość dla użytkowników, którzy nadal korzystają z komunikatora Skype logując się do niego danymi z Facebooka. Możliwość ta zostanie porzucona od stycznia 2018 roku, a w konsekwencji do logowania trzeba będzie posiadać konto Microsoftu. Zmiany mają wynikać z przejścia na nową aplikację Skypea na dekstopach, która wspomnianego logowania danymi z Facebooka nie obsługuje. Informacje znaleźć można na stronie pomocy technicznej Skypea. Microsoft argumentuje przy okazji, że korzystanie z jednego konta daje użytkownikowi same korzyści – jedno hasło gwarantuje dostęp do wielu usług, w tym…

Recenzje użytkowników

bezpłatne wideo-rozmowy, wysłanie wiadomości tekstowych, wybór języka, duży wybór indywidualnych ustawień
jakość połączeń mogłaby być lepsza
ocena użytkownika

Gdy przed laty dowiedziałem się o istnieniu komunikatorów internetowych, umożliwiających przeprowadzanie za darmo rozmów internetowych, zetknąłem się, trochę przypadkowo, z Yahoo! Messenger. Nie zachwycił mnie, głównie z powodu kiepskiej jakości rozmów i zrywającego się co jakiś czas połączenia. Później, bez większego przekonania, zainteresowałem się Skype’em, który okazał się w efekcie wyraźnie lepszy od Yahoo! Messengera, i któremu pozostaję wierny do dziś. Zalety, które to wówczas sprawiły, są następujące:

1) możliwość wyboru dowolnego języka, niezależnego od języka systemu operacyjnego,
2) bezpłatne wideo-rozmowy z innymi użytkownikami Skype’a na całym świecie (a przynajmniej na tym, uchodzącym za cywilizowany),
3) bezpłatne wysłanie wiadomości tekstowych,
4) duży wybór indywidualnych ustawień, w tym zwłaszcza ustawień prywatności (przyjmowanie rozmów, wiadomości wideo i wiadomości czatu od każdego lub tylko od znajomych z listy osób), możliwość zablokowania użytkownika, a także związana z tym kwestia ochrony bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, obejmująca zresztą wszystkie aplikacje i produkty Skype’a, przeznaczone dla indywidualnych użytkowników;
5) tanie dzwonienie na telefony stacjonarne i komórkowe (z tego akurat jak dotąd nie korzystałem, ale dobrze jest mieć pod ręką taką możliwość)

Do wad programu zaliczam kiepską czasami jakość połączeń i nie najlepszą jakość wideo, choć nie jestem pewien czy to wina samego programu, czy przeciążanych łącz internetowych.

Podsumowując: pozytywy przeważają (cztery i pół gwiazdki).

Na koniec jedno życzenie: bardzo bym nie chciał, aby Skype (przejęty niegdyś, jak wiadomo, przez Microsoft) podzielił los Nokii.

04.01.2018 22:01 | Recenzja do wersji 8.12.0.14
Najpopularniejszy na świecie
Niestabliność w połączeniach Windows-Android
ocena użytkownika

Skype mimo lat utrzymuje pozycję numer 1 na świecie w kwestii wideo-rozmów ustępując trochę WhatsApp i Uber które prężnie rozwijają się na platformie Android. Szczerze polecam go do rozmów 1-1 czy to PC-PC czy PC-Android itp itd. Jednak totalnie nie radzi sobie przy konferencjach na różnych platformach mimo zgłaszania twórcom. Przy połączeniu Android-Android-PC u jednej z osób aplikacja zawiesi się - zależy to od kolejności dołączania do konferencji.
A więc chcesz porozmawiać, z ciocią z Niemiec - Wybierz Skype! Chcesz pogadać z kumplami na różnych platformach (Windows Phone, Android, PC) to poszukaj czegoś stabilniejszego.

09.07.2016 01:25 | Recenzja do wersji 7.25.0.106
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #2750 13.01.2018 16:39

To, co MS robi ze Skype'em, to jakaś masakra! Pod Windows 7 w starej wersji nie mogę się zalogować. Nie to nie! W Windows 10 nowa wersja to koszmarek programisty, zero ergonomii! Chyba że na dotykowy ekran, ale ja nie zwykłem pracować na dotykowym desktopie czy laptopie. Skype'a w MS robi chyba jakiś agent konkurencji!

  #2749 11.01.2018 21:22

@Tomek2121 (niezalogowany): A za razem CHAMSKA, jak to MS. :(

  #2748 11.01.2018 21:20

Wersja 8 jest ogólnie do bani. Bałagan, jakiego dawno nie widziałem. Pozostanę przy 7 !

M@RX   3 #2747 10.01.2018 07:18

Od kiedy MS przejął skype'a, powoli zaczęło się wszystko sypać. Dobrej jakości, stabilne połączenia głosowe odeszły w niepamięć. No, a teraz ta cukierkowa niespodzianka, która próbuje upodobnić się do innych komunikatorów z opcjami jak dla dzieci... Wiedziałem, że w końcu ubiją komunikator, ale nie spodziewałem się, że tak szybko...

snafii1979   7 #2746 09.01.2018 19:46

@mmela19577: W lewym górnym rogu w zakładce Skype jest taka opcja Prywatność i tam w ustawieniach prywatności masz do wyboru z jakiego czasu chcesz skasować historie czatu.

mmela19577   6 #2745 02.01.2018 18:07

@fan Facebook Messengera na Androida (niezalogowany): CCleaner nie ma nic wspólnego ze Skypem

  #2744 01.01.2018 18:49

@mmela19577: a ja tam wiem -nie wiem .pewnie jest na to jakiś sposób -tylko jaki ?.może CCleaner dopomoże coś wspomoże ?

mmela19577   6 #2743 31.12.2017 09:53

@fan Facebook Messengera na Androida . (niezalogowany): To go zlikwiduje i po sprawie !! ,ale wcześniej -jak usunąć historię czatów ?

  #2742 30.12.2017 16:32

Microsoft absolutnie wykończy ten komunikator a ostatecznie bezpowrotnie totalnie nieodwracalnie absolutnie go zlikwiduje .nadchodzi początek końca tego dobrego komunikatora dlatego że kiedyś dawno temu to był dobry komunikator obecnie ten komunikator to coraz większa porażka tak jak przeglądarka Microsoft Edge na Windowsie 10.1709 i Androidzie.

  #2741 30.12.2017 16:32

@maniek8902: masz absolutną rację Microsoft absolutnie wykończy ten komunikator a ostatecznie bezpowrotnie totalnie nieodwracalnie absolutnie go zlikwiduje .nadchodzi początek końca tego dobrego komunikatora dlatego że kiedyś dawno temu to był dobry komunikator obecnie ten komunikator to coraz większa porażka tak jak przeglądarka Microsoft Edge na Windowsie 10.1709 i Androidzie.

mmela19577   6 #2740 25.12.2017 10:07

Kłaniam się ,może mnie ktoś oświecić i wskazać jak usunąć historię czatów ?szukam i nie widzę

  #2739 14.12.2017 12:08

@@GreenHorn
Wersja UWP różni się trochę od deskopowej, a poza tym w UWP przy ponownym uruchomieniu, Skype automatycznie przechodzi z trybu niewidocznego w tryb widoczny. W obu wersjach nie ma opcji niezapisywania oraz czyszczenia historii. MS ma chyba jakąś obsesję na punkcie szpiegowania.

GreenHorn   8 #2738 13.12.2017 10:38

@Anonim (niezalogowany): Znam jedną metodę (tryb kompatybilności), ale to druciarstwo jakie się stosuje do starych, nierozwijanych programów lub dzieł początkujących programistów, a nie do bardzo popularnego programu wielkiej firmy informatycznej. Przesiadłem się na Skype w wersji UWP (tym bardziej, że interfejs aplikacji UWP i dekstopowej są już takie same).

To w ogóle nie jest dobry tydzień dla Microsoftu, wielu ludzi zgłasza problemy z kontaktami, które... poznikały (wszystkie!) z telefonów i komputerów z Windows 10. I ja jestem jedną z ofiar tego błędu. I jest oczywiście metoda, żeby mieć dostęp do kontaktów, czyli noszenie ze sobą notesu z własnoręcznie wpisanymi kontaktami... Tylko, że nie o to chodzi.

jankiel2000   2 #2737 13.12.2017 10:18

Prosta metoda na instalacje tego Skypa na Windows 10 (jak odsyła do sklepu Windows Store) to .... uruchomienie instalatora w trybie kompatybilności z np. Windows 7. U mnie poszło. Nie podoba mi się Skype ze sklepu Microsoftowego. Nie dział on w tle.

  #2736 12.12.2017 22:22

Nowy Skype przeznaczony jest dla systemów Windows 7, Windows 8 oraz Windows 10, ale... tylko kompilacji 1511 i 1507 (pierwotnej). Firma Microsoft postanowiła, że odetnie oficjalne wsparcie Skype'a dla nowszych kompilacji Windowsa 10, gdyż najwyraźniej chce zmuszać ich użytkowników do korzystania ze Skype'a w wersji UWP, dystrybuowanej przez Microsoft Store. Jest na to prosta metoda...

  #2735 12.12.2017 22:19

@GreenHorn: Oczywiście jest metoda, żeby zainstalować tą wersję na 10.

dzikiwiepsz   14 #2734 12.12.2017 18:00

No teraz to MS dał dupy po całości (jak zwykle zresztą) instalator aplikacji win32 odsyła do instalacji badziewnej wersji uwp.
Dobra już wiem o co chodzi są dwie wersje skype
Pierwsza: klasyczna wersja skype
Druga: to właśnie dziwactwo którego jedynym celem jest odsyłanie do wersji uwp
link do normalnej https://download.skype.com/b6d6c79ab8f2babe0eea8ee5359ca049/SkypeSetupFull.exe (wygląda na tymczasowy)
lub http://www.skype.com/go/getskype-full
link do tej dziwnej to - https://endpoint920510.azureedge.net/s4l/s4l/download/win/Skype-8.12.0.14.exe

Autor edytował komentarz w dniu: 12.12.2017 18:08
dawidsab   10 #2733 12.12.2017 17:50

Chcąc TO zainstalować na "Windows 10" instalator odsyła do "Sklepu Microsoft".

maniek8902   6 #2732 12.12.2017 16:59

MS wykończy ten komunikator.

GreenHorn   8 #2731 12.12.2017 15:40

Nic nie rozumiem. Pobieram instalator nowej wersji Skype'a w wersji 8.12.0.14 ważący prawie 60 MB. Uruchamiam. Moim oczom ukazuje się tylko komunikat, abym zainstalował Skype'a z Microsoft Store dla "najlepszych doświadczeń". 60-megabajtowa aplikacja wyświetlająca jednozdaniowy komunikat i z jednym tylko przyciskiem OK służącym do przekierowania na stronę Microsoft Store. WTF?

Autor edytował komentarz w dniu: 12.12.2017 15:40
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.