Skype wprowadza biznesowe wideokonferencje, kupuje Qik

Skype wprowadza biznesowe wideokonferencje, kupuje Qik

07.01.2011 12:02

Skype udostępnił wersję 5.1 swojego komunikatora z grupowymi wideokonferencjami dla biznesu. Firma zakupiła też mobilną usługę Qik.

Ostatnie tygodnie były bardzo pracowite dla firmy Skype. Wydano nową wersję programu dla iOS, analizowano też przyczyny awarii sieci. Skype udostępnił właśnie wersję 5.1 komunikatora dla systemu Microsoftu. Wprowadza ona możliwość korzystania z wideokonferencji dla biznesu. Dla zwykłych użytkowników funkcja ta dostępna jest od wersji 5.0 komunikatora. W wideokonferencji może brać udział do 10 osób jednocześnie. Poza tym funkcja pozwala na przesyłanie wiadomości tekstowych, SMS-ów, a także na dzielenie się plikami. Usługa jest płatna, a miesięczny abonament dla firm, które zechcą z niej skorzystać, wynosi 5,99 euro. Obecnie z komunikatora w celach biznesowych korzysta około 37% użytkowników Skype.

Firma ogłosiła również kupno Qik. Według serwisu Mashable, za nabytek zapłacono 100 mln dolarów. Qik umożliwia udostępnianie materiałów wideo w czasie rzeczywistym z poziomu urządzeń mobilnych. Za jego pomocą użytkownik może w prosty sposób umieścić kręcony za pomocą telefonu klip w Sieci. Z aplikacji Qik mogą skorzystać użytkownicy około 200 modeli telefonów. Obecnie z usługi korzysta około 5 mln osób na całym świecie. Skype wykorzysta streaming wideo oferowany przez Qik w mobilnych wersjach swojego komunikatora.

Skype 5.1 dla systemu Windows można pobrać z działu PROGRAMY ->Internet i komunikacja -> Komunikatory internetowe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)