Skype: zmiany w stylu Snapchata nie trafią na Linuksa?

Skype: zmiany w stylu Snapchata nie trafią na Linuksa?
02.06.2017 15:03
Skype: zmiany w stylu Snapchata nie trafią na Linuksa?

Wczoraj Microsoft zaprezentował nową wersję mobilną Skype'a. Ważnych zmian jest wiele, a ich charakter jasno kreśli kierunek rozwoju komunikatora: będzie on podobny do Snapchata. Ważne zmiany nie skończą się jednak jedyne na systemach mobilnych: w ciągu kilku miesięcy opublikowane zostaną nowe wersje na Windowsa i macOS-a.

350200715995736001

Odbiór ogłoszonych wczoraj zmian jest zgodny: Microsoft postanowił dołączył do pogoni za Snapchatem. Świadczy o tym wprowadzenie funkcji Highlights, która stanowi klon Stories i polega na możliwości udostępnianiu zdjęcia lub filmu (zapewne prędzej czy później pojawią się także filtry) ograniczonemu gronu na ograniczony czas. Do tego dodać trzeba kolorowe widoki rozmów i sposób nawigacji żywcem wyjęty ze Snapchata.

Przy okazji wczorajszej premiery aplikacji mobilnych zapowiedziano także, że podobne zmiany trafią w ciągu kilku miesięcy na systemy desktopowe, a konkretniej Windowsa i macOS-a. Jak słusznie zauważa OMG Ubuntu, nie sposób znaleźć jakiejkolwiek wzmianki o tym, że snapchatowe nowości trafią także na dystrybucje Linuksa. I nie jest to raczej kwestią jego mniejszej, w porównaniu do systemów Microsoftu i Apple, popularności.

Nowy mobilny Skype. Na Linuksie nie będzie tak kolorowo?
Nowy mobilny Skype. Na Linuksie nie będzie tak kolorowo?

Nowości, jakie pojawiły się w Skype Beta na Linuksie na początku marca uczyniły z niego pełnoprawnego klienta Skype'a. Microsoft wykazuje zatem w kwestii jego rozwoju niemałe zaangażowanie. Czyżby troska o użytkowników komunikatora na Skypie była tak duża, że Microsoft nie będzie próbował uszczęśliwiać ich snapchatowymi funkcjami?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)