r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Skype: wielkie zmiany w wersji mobilnej. Mamy kolejnego Snapchata

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

Na oficjalnym blogu Skype'a pojawił się właśnie komunikat, obwieszczający spore zmiany w mobilnych klientach komunikatora. Istotne nowości pojawiły się pod względem funkcjonalności, przebudowano także interfejs programu. Nietrudno zgadnąć jaki kierunek objął w pracach nad nowym mobilnym Skypem Microsoft: Skype przypomina teraz Snapchata.

Nowa wersja Skype'a ma zatem własny odpowiednik Stories, które noszą tutaj nazwę Highlights. Zdjęcia lub filmy od znajomych z określonym przez nich terminem ważności będzie tu można przeglądać jeden pod drugim w oddzielnej sekcji interfejsu. Ten, zarówno pod względem estetyki jak i ergonomii, także został upodobniony do Snapchata.

Świadczy o tym choćby sposób nawigacji, który oparty jest na gestach przesunięcia. Osobną sekcję ma podgląd kamery, dzięki któremu możliwe jest zrobienie zdjęcia czy nakręcenie filmu, by następnie – a jakże – dodać je do Stories, czyli Highlights. Ogółem wygląd aplikacji jest bardziej minimalistyczny, ale także kolorowy, co widać szczególnie na pstrokatym widoku rozmowy tekstowej.

r   e   k   l   a   m   a

Skype posiada także własny odpowiednik menu Explore, które nazywa się tu Find. Z tego poziomu przeszukać będzie można Internet, udostępnić znalezisko w konwersacji, a także posługiwać się rozszerzeniami: np. przesyłając informacje pogodowe, GIF-y czy filmy z YouTube. Aktualizacja będzie udostępniana falowo: w pierwszej kolejności pojawi się na Androidzie, a następnie na iOS-ie, a za kilka miesięcy także na desktopach. Najnowszą wersję programu znaleźć można w naszej bazie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.