Śledzenie aktywności także na większym ekranie: Google Fit dostępne w przeglądarce

Śledzenie aktywności także na większym ekranie: Google Fit dostępne w przeglądarce

Śledzenie aktywności także na większym ekranie: Google Fit dostępne w przeglądarce
04.07.2016 20:07

Sporo pracy w ostatnim czasie Google wkłada w doskonalenie przeglądarkowych wersji swoich usług. Pisaliśmy już o ważnych zmianach w serwisie z darmowymi czcionkami, a także uruchomieniu serwisu My Activity, gdzie śledzić można wszelkiej maści dane wprowadzane do usług korporacji. Dziś Google uruchomiło przeglądarkową wersję usługi, dzięki której śledzić można własną aktywność fizyczną, czyli Google Fit.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Pod koniec czerwca aplikacja mobilna Google Fit zyskała zaktualizowany interfejs. Google postawiło na doceniane choćby w Kalendarzu, atrakcyjnie prezentujące się grafiki, często dobierane kontekstowo. Firma nie osiada jednak na laurach i oprócz wprowadzenia zmian do dotąd dostępnej aplikacji, postanowiła także uruchomić cały serwis internetowy, gdzie po zakończonym treningu można przeglądać na nieco większym, niż smartfonowy, ekranie, statystyki dotyczące aktywności.

Interfejs przeglądarkowego Google Fit nie odbiega szczególnie od tego, co oferują aplikacje i usługi producentów sprzętu do śledzenia aktywności fizycznej, np. smartopasek. Otrzymujemy zatem główny panel z kilkoma kafelkami, wśród których domyślnie znajdziemy informacje o czasie, jaki danego dnia spędziliśmy na aktywnościach, pokonanym dystansie, spalonych kaloriach i liczbie kroków.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Poniżej głównych kafelków znajduje się kalendarz, gdzie można uzyskać dostęp do wymienionych informacji pochodzących z poprzednich dni. Ponadto, zgodnie z wytycznymi Material Design, w prawym dolnym rogu znalazł się przycisk z plusem, za pomocą którego możemy dodać aktywność ręcznie, np. gdy niemożliwe było rejestrowanie jej za pomocą aplikacje, a także dodać informacje o swojej wadze. Nowy serwis można znaleźć pod adresem naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)