AndroidAkcesoriaBudzikiSleep as Android
Sleep as Android ikona

Sleep as Android

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Sleep as Android to rozbudowany budzik umożliwiający dodatkowo monitorowanie i regulowanie cyklu snu. Aplikacja w razie potrzeby pomoże w zasypianiu, sprawdzi jak sypiamy, przypomni o konieczności położenia się spać, a rano obudzi delikatnie i w sposób bardziej naturalny, niż nagły alarm dźwiękowy.

Program jest bardzo rozbudowany, choć jego podstawowa funkcjonalność nie wymaga od użytkownika dużej wiedzy, ani zmiany dziesiątek ustawień. Najważniejsza z opcji to budzik, w którym wybieramy czas budzenia, powtarzanie, oraz sygnał dźwiękowy. W bazie aplikacji znajdziemy kilka dźwięków, które mają służyć spokojnemu wybudzaniu i w niczym nie przypominają nagłych alarmów jak np. śpiew ptaków, odgłosy morza, świerszczy, wiosennej burzy, czy górskiego strumienia. Program umożliwia na stopniowe zwiększanie głośności, a także uruchomienie tzw. inteligentnego zakresu snu – dzięki tej opcji telefon lub tablet obudzą nas nieco szybciej w skonfigurowanym przez użytkownika zakresie, a zarazem w pewien losowy sposób.

Gdyby wstawanie stanowiło problem, aplikacja może żądać od użytkownika dodatkowego potwierdzenia np. wypełnienia zadania matematycznego, potrząśnięcia telefonem, lub użycia NFC do wyłączenia budzika. Sleep as Android umożliwia ponadto nagrywanie dźwięków spania do późniejszego sprawdzenia, a także zapisywanie statystyk chrapania. Program w głównej mierze ma natomiast dbać o zachowanie pewnego stałego cyklu snu – przypomina o konieczności położenia się spać, monitoruje deficyt snu, a także wymaga jego nadrobienia.

Aplikacja umożliwia łatwiejsze zasypianie za pomocą kołysanek, a także ułatwianie przechodzenia w tzw. świadomy sen. Nadaje się więc do eksperymentowania w tym zakresie. Obsługuje urządzenia zewnętrzne jak np. smartwatche, a także zewnętrzne rozszerzenia pozwalające m.in. utworzyć kopię zarejestrowanych danych w chmurze internetowej, a także sterowanie kolorem wyświetlacza. Aplikacja w podstawowej wersji jest darmowa, odblokowanie wszystkich funkcji wymaga wykupienia płatnej edycji.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
ProducentUniqTec
Liczba pobrań937
Data aktualizacji21 maj 2024
System operacyjnyAndroid zależy od urządzenia
LicencjaBezpłatna
Sleep as Android ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (1)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)