Ślub online. Ukraińcy mogą to zrobić przez Zoom.

Ślub online. Ukraińcy mogą to zrobić przez Zoom.

Panna młoda. Ślub online na Ukrainie
Panna młoda. Ślub online na Ukrainie
Źródło zdjęć: © Unsplash
18.04.2022 10:01

Wojna wpływa na wszystkie aspekty życia Ukraińców. Ze względu na trwającą inwazję, trudno jest stanąć na ślubnym kobiercu. Ukraińskie władze wyszły naprzeciw oczekiwaniom obywateli i udostępnili możliwość wzięcia ślubu online.

Trudne czasy wymagają niecodziennych rozwiązań. Wojna tocząca się na terenie Ukrainy paraliżuje życie w całym kraju, ale trzeba pamiętać, że mimo tragedii konfliktu zbrojnego, wszyscy chcą mieć choćby namiastkę normalności. To mają umożliwiać śluby online.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez PAP, Ministerstwo sprawiedliwości Ukrainy zdecydowało się uprościć procedurę zawarcia związku małżeńskiego na czas trwania wojny. Od teraz młoda para może wziąć ślub przez internet, na przykład korzystając z aplikacji Zoom. Informację tę podała cytowana przez agencję UNIAN minister sprawiedliwości Ukrainy Waleria Kołomijec.

- Sytuacja jest taka, że ludzie czasami nie mogą czekać. Wszyscy żyjemy w warunkach, w których nie wiemy, co będzie jutro, a nawet dzisiaj wieczorem. Dlatego złożyć wniosek i oficjalnie zawrzeć związek małżeński można teraz w ciągu jednego dnia - czytamy w przytaczanej przez PAP wypowiedzi.

Polska Agencja Prasowa informuje, że od początku wojny między Rosją a Ukrainą, ślub wzięło już blisko 22 tys. par. Obecnie można to zrobić w dowolnym urzędzie stanu cywilnego, w gdzie nie toczą się działania wojenne. Żołnierze mogą zrobić to zdalnie, korzystając z komunikatora.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie