Sm@rtDock 15 Touch. Stacja dla Samsungów i smartfonów z DisplayPort Alternate Mode USB-C

Sm@rtDock 15 Touch. Stacja dla Samsungów i smartfonów z DisplayPort Alternate Mode USB‑C

fot. YouTube @ gthewires DotCom
fot. YouTube @ gthewires DotCom
18.09.2019 23:38, aktualizacja: 19.09.2019 01:24

Na rynku istnieją już przystawki czy stacje dokujące (zazwyczaj pasujące do wybranych produktów jednej firmy), które mają upodobnić pracę z telefonem do tej znanej z laptopów. Kolejną propozycją, w dodatku dość uniwersalną, jest Sm@rtDock 15 Touch.

Substytut laptopa z komórki dla użytkowników wielu smartfonów

Zacznijmy od kwestii zgodności. Przede wszystkim Sm@rtDock może współgrać ze smartfonami dedykowanymi dla Samsung DeX i Huawei Easy Projection. To tylko ograniczona liczba modeli wspominanych producentów, ale nie zamyka listy. Najwięcej będzie sprzętów, które po prostu obsługują tryb alternatywny DisplayPort USB-C. W takim wypadku to może nie sprzęt dosłownie dla każdego, ale na pewno nie tylko wybrańców.

Touchscreen dock for Samsung DeX smartphones & Office 365 - transform into 2-in-1! Note 9, 10

Wśród innych rozwiązań, Sm@rtDock wyróżnia się ekranem z dotykiem i dodatkową klawiaturą. Matryca jest naprawdę spora jak na taki produkt, bo jej przekątna wynosi aż 15”. Pewnie spodziewaliście się czegoś bardziej tabletowego a la 10”. Rozdzielczość to dobrze znane full HD 1920 x 1080 pikseli.

Dziwne praktyki sprzedażowe

Jako porty znajdziemy microUSB dla dodatkowych podpinanych sprzętów, USB-C w roli ładowania i drugi C prowadzący do smartfonu. Dzięki miniHDMI podepniemy kolejny ekran. Główny moduł ma wbudowaną baterię, która podobno starczy na około 7 godzin. Klawiatura to nie model łączony przewodowo, a na Bluetooth.

Stacja weszła już do sprzedaży, ale brytyjski producent nie chwali się ceną. Wymaga skontaktowania się w celu przedstawienia propozycji. Nie da się ukryć, że to bardzo dziwny zabieg. Na razie skierowana jest na rynek Wielkiej Brytanii, ale pewnie niedługo ukażą się wersje z innym układem klawiatury.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)