WindowsGrafikaNarzędzia dla fotografówSmart Image Denoiser
Smart Image Denoiser ikona

Smart Image Denoiser13.11

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Smart Image Denoiser (w skrócie SID) to niewielkie narzędzie graficzne, polskiego autorstwa, służące do usuwania różnego rodzajów szumów i artefaktów ze zdjęć cyfrowych, ale nie tylko. Daje ono możliwość niwelowania szumów tworzonych przez aparaty cyfrowe, skanery oraz inne urządzenia tego typu.

Główną funkcją tego programu jest korygowanie wszelakiego typu zakłóceń generowanych przez aparaty cyfrowe podczas wykonywania zdjęć głównie nocą przy słabym świetle. Pozwala ono usuwać z fotografii artefakty, będące efektem wykonywania zdjęć w zaciemnionych lokalizacjach z wysoką wartością czułości ISO lub krótkim czasem naświetlania. Oferuje ono 2 tryby działania, przeznaczone dla amatorów i nieco bardziej zaawansowanych fotografów, automatyczne szacowanie profili zakłóceń i iteracyjny mechanizm korygowania szumów typu "sól i pierz", umożliwiając przy tym podgląd efektów działania bez zapisywania pliku na dysku i charakteryzując się dużą szybkością działania oraz możliwością przetwarzania wsadowego.

Kolejne funkcje tego w zasadzie nieskomplikowanego narzędzie to funkcja modyfikacji takich parametrów obrazu jak jasność, kontrast, saturacja, nasycenie i wyostrzanie. Program pozwala również odczytywać metadane zawarte w zdjęciu, informujące nas o nastawach aparatu w momencie wykonywania konkretnego zdjęcia.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań658
Data aktualizacji6 lis 2013
Rozmiar pliku5.28 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaTestowa (trial)
Smart Image Denoiser ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)