Smartfony Huawei bez zmian do sierpnia. Mają tymczasową licencję w USA

Smartfony Huawei bez zmian do sierpnia. Mają tymczasową licencję w USA21.05.2019 00:27
(Getty News / Vincent Isore / IP3)
(Getty News / Vincent Isore / IP3)

Administracja Donalda Trumpa wpisała firmę Huawei (i 68 innych) na czarną listę eksportową. Departament Handlu USA przyznał jednak chińskiemu producentowi tymczasową licencję.

Współpracę z producentem smartfonów zawiesili już Google, Qualcomm, Intel, Broadcom i kilku innych. Wciąż czekamy na decyzję Microsoftu w tej sprawie. Trudno jednak zrobić to tak, by nie ucierpieli klienci. Wciąż ważą się losy aplikacji Google na smartfonach Huawei i Honor oraz kolejnych modeli laptopów. Huawei był na to gotowy i ma spore zapasy, ale i one w końcu się wyczerpią.

Tymczasowa licencja do 19 sierpnia

Amerykański Departament Handlu przyznał firmie Huawei tymczasową licencję ogólną. Dzięki niej Huawei wciąż może podtrzymywać istniejącą sieć i dostarczać aktualizacje oprogramowania dla istniejących smartfonów i innego sprzętu. Ponadto poluzowane zostaną ograniczenia handlowe - Huawei będzie mógł kupować amerykańskie produkty, by świadczyć usługi obecnym klientom.

Licencja nie zdejmuje jednak wszystkich ograniczeń, nałożonych przez rząd USA. Huawei Technologies Co Ltd. Szczegóły nie zostały podane do wiadomości publicznej, ale Huawei na pewno nie będzie mógł pracować z Google przy nowych wersjach Androida ani z Qualcommem przy nowych czipach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)