WindowsGrafikaAkcesoria graficzneSmillaEnlarger
SmillaEnlarger ikona

SmillaEnlarger0.9.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

SmillaEnlarger to darmowe narzędzie do wygodnego powiększania cyfrowych zdjęć bez znacznej utraty ich pierwotnej jakości. Kierowane ono jest w głównej mierze do amatorów, którzy w domowym zaciszu, chcieliby bez konieczności wykorzystania rozbudowanych "kombajnów" graficznych powiększyć wybrane zdjęcia z wakacji, uroczystości rodzinnej itp.

Program wbrew wrażeniu, które odnieść można po jego pierwszym uruchomieniu jest bardzo prosty w obsłudze. Cała operacja powiększania zdjęcia składa się z zaledwie kilku nieskomplikowanych kroków. Pierwszy z nich to wczytanie grafiki, na której będziemy pracować, SmillaEnlarger wspiera mechanizm "przeciągnij-i-upuść" znacznie usprawniający tę czynność. Kolejny krok to już edycja wskazanej fotografii, która ogranicza się w zasadzie do manipulowania suwakiem odpowiedzialnym za zoom.

Użytkownik zadecydować może czy powiększany ma być cały obszar zdjęcia czy jedynie wskazany jego fragment. W obu przypadkach technika powiększania jest taka sama. Zestaw odpowiednio spreparowanych algorytmów automatycznie wygładza i usuwa szum z powiększonego obrazu, pozwalając uniknąć tym samym efektu tzw. pikselozy czy też mozaiki pikseli. W większości wypadków rezultat automatycznego doboru ustawień daje zadowalające efekty, jednak SmillaEnlarger pozwala także użytkownikowi na ręczną konfigurację natężenia poszczególnych efektów graficznych.

SmillaEnlarger dostępny jest w formie niewymagającej instalacji dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS. Wspiera on formaty graficzne JPG, PNG, TIF, BMP i PPM.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań17 250
Data aktualizacji6 cze 2012
Rozmiar pliku6.65 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
SmillaEnlarger ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)