SMS o weryfikacji numeru. To nie jest oszustwo

SMS o weryfikacji numeru. To nie jest oszustwo17.10.2022 09:38
SMS o weryfikacji konta Google
SMS o weryfikacji konta Google
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek

Wiadomość SMS o "weryfikacji numeru telefonu" przez Google'a może trafić prawie do każdego. Co więcej, w tym przypadku nie ma mowy o jakimkolwiek oszustwie. Ten kontrowersyjny komunikat to stały punkt podczas faktycznej weryfikacji użytkownika.

SMS o lakonicznej treści "Google weryfikuje numer telefonu" może trafić do każdej osoby, która posiada telefon z Androidem, a co za tym idzie - konto Google'a. Firma rzeczywiście w ten sposób sprawdza, czy użytkownik dalej korzysta z tego samego numeru telefonu, który podał wcześniej na etapie wypełniania formularza z danymi. Co ciekawe, taką wiadomość można dostać, ale telefon może ją też sam wysłać.

Chociaż co do zasady załączone skrócone linki, zwłaszcza w wiadomościach o tak krótkiej i mało jasnej treści, wypada ignorować, w tym przypadku jest inaczej. Niefortunny komunikat przypominający większość dzisiejszych oszustw SMS-owych jest tak naprawdę autentyczny, a łącze prowadzi do opisu całej procedury na stronach pomocy Google'a. Firma wyjaśnia, że sprawdza w ten sposób użytkownika.

Nie da się jednak ukryć, że wiadomość od Google'a o weryfikacji numeru wygląda podejrzanie, zwłaszcza, że jest wysyłana z typowych numerów telefonu. Trudno przy tym o ich pełną bazę. Z naszego dotychczasowego doświadczenia i zgłoszeń czytelników wynika, że wiadomość można dostać m.in. z numerów:

  • +48 459 050 108
  • +48 732 232 986
  • +48 732 232 987
  • +48 732 232 988
  • +48 732 232 984
  • +48 732 100 230

Co najważniejsze, po otrzymaniu/wysłaniu takiej wiadomości, nie trzeba nic robić. Automat Google'a sam przeprowadza całą procedurę odświeżenia informacji o numerze telefonu użytkownika, a wiadomość SMS w skrzynce jest tylko śladem, że taka operacja została wykonana.

Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)