SMS‑y od Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień na COVID-19? Tym razem to nie oszustwo

SMS-y w sprawie szczepień? Tym razem to nie próba oszustwa
SMS-y w sprawie szczepień? Tym razem to nie próba oszustwa

09.02.2021 19:46

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

25 stycznia 2021 roku ruszyły w Polsce szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwsze szczepione są osoby powyżej 70. roku życia. Jedną z form, dzięki której mogły się one zapisać na zabieg, było wysłanie wiadomości SMS pod specjalny numer telefonu. Taka informacja okazała się znakomitą szansą dla przestępców, którzy korzystając z łatwowierności swoich ofiar, chcieli wyłudzić od nich wrażliwe dane. Przed nielegalnymi praktykami ostrzegał zarówno rząd, policja, jak i portale internetowe.

Portal "Niebezpiecznik" poinformował, że Polacy znów zaczęli dostawać wiadomości zachęcające do szczepień na koronawirusa. - Nadal chcesz zapisać się na szczepienie przeciw COVID-19? Odpowiedz POTWIERDZAM lub skontaktuj się z numerem 989 - brzmiała treść SMS-ów wysyłanych z numeru 664-908-556. Okazuje się, że tym razem nie jest to próba oszustwa. Wiadomość została wysłana przez Ministerstwo Zdrowia.

  • Dziś niecodziennie. To NIE jest to atak. Numer jest poprawny. Jeśli dostaliście takiego SMS-a, to prawdopodobnie z jakiegoś powodu MZ nie odnotowało potwierdzenia chęci udziału w szczepieniu, więc potwierdźcie a nie ignorujcie jeśli chcecie się zaszczepić - informuje "Niebezpiecznik".[facebook=https://www.facebook.com/niebezpiecznik/posts/10157677975121821]Kancelaria Premiera zabiera głosPortal poinformował, że postanowił skontaktować się w tej sprawie z infolinią Ministerstwa Zdrowia. Okazuje się, że jej pracownicy stwierdzili, iż "nie wiedzą o co chodzi i radzą nie odpisywać".

Do sprawy postanowiła odnieść się Kancelaria Prezesa Rady Ministrów. - My też byśmy odpisali. Postaramy się przekonać do tego także pracowników infolinii. Dziękujemy za czujność i stałe kibicowanie naszym działaniom. SMS jest bezpieczny. Warto odpisać - poinformowała na Twitterze KPRM.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (90)