SMS-y z prawdą o wojnie. Wysłano już ponad 5 mln wiadomości do Rosjan

SMS-y z prawdą o wojnie. Wysłano już ponad 5 mln wiadomości do Rosjan

SMS-y z prawdą o wojnie. Wysłano już ponad 5 mln wiadomości do Rosjan
Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad Siwik
08.03.2022 15:42, aktualizacja: 09.03.2022 06:59

Kolektyw hakerów squad303 udostępnił kilka dni temu narzędzie do wysyłania SMS-ów z prawdą o wojnie do Rosjan zmanipulowanych kremlowską propagandą. Grupa pochwaliła się w mediach społecznościowych, że do tej pory wysłano ponad 5 mln wiadomości.

Po tym, jak Anonymous wypowiedzieli wojnę rosyjskiemu rządowi, do akcji przyłączyli się hakerzy z całego świata. Wśród nich jest również grupa squad303, która postawiła sobie za cel walkę z kremlowską propagandą i dezinformacją.

"Niech Rosjanie wiedzą, co się dzieje w Ukrainie. Wyślij im SMS-a za pośrednictwem 1920[.]in. Zburzcie mur rosyjskiej propagandy i cenzury! Niech poznają prawdę. Niech poznają siłę wolnego świata!" – zachęca grupa squad303 w początkowym poście.

Hakerzy udostępnili specjalną bramkę SMS, dzięki której można wysłać wiadomość na losowo wygenerowany numer mieszkańca Rosji. Przygotowano w niej również kilka wersji tekstu, który zawiera prawdziwe informacje o wojnie w Ukrainie. Narzędzie jest dostępne pod tym linkiem.

5 000 000 wysłanych SMS-ów

Akcja hakerów z grupy squad303 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród przeciwników wojny w Ukrainie. Kolektyw ogłosił w swoich social mediach, że do tej pory internauci wysłali już ponad 5 mln wiadomości na numery rosyjskich abonentów.

"Wspólna akcja wszystkich państw wolnego świata w odpowiedzi na agresję Rosji doprowadzi do upadku całego kraju. Jednak prawie 150 mln Rosjan nie zna prawdy o przyczynach i przebiegu wojny na Ukrainie. Karmieni są propagandą Kremla. W Rosji nie ma wolnych mediów, a internet jest cenzurowany. Każdy z nas może przekazać bezpośrednie przesłanie mieszkańcom tego zniewolonego kraju" – zapewnia grupa squad303.

Niebezpiecznik zwrócił uwagę, że SMS-y są wysyłane z naszych numerów. Wiąże się to ze sporą szansą pozostawienia po sobie śladu w rejestrach rosyjskich operatorów. Tak więc zaleca się korzystać z nowej i kupionej tylko do tego celu karty SIM. Według serwisu bez większego problemu można nabyć aktywną kartę, której nie trzeba na siebie rejestrować.

Programy

Aktualizacje
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie