SMS-y z prawdą o wojnie. Wysłano już ponad 5 mln wiadomości do Rosjan

Strona głównaSMS-y z prawdą o wojnie. Wysłano już ponad 5 mln wiadomości do Rosjan
08.03.2022 15:42
SMS-y z prawdą o wojnie. Wysłano już ponad 5 mln wiadomości do Rosjan
Źródło zdjęć: © Getty Images

Kolektyw hakerów squad303 udostępnił kilka dni temu narzędzie do wysyłania SMS-ów z prawdą o wojnie do Rosjan zmanipulowanych kremlowską propagandą. Grupa pochwaliła się w mediach społecznościowych, że do tej pory wysłano ponad 5 mln wiadomości.

Po tym, jak Anonymous wypowiedzieli wojnę rosyjskiemu rządowi, do akcji przyłączyli się hakerzy z całego świata. Wśród nich jest również grupa squad303, która postawiła sobie za cel walkę z kremlowską propagandą i dezinformacją.

"Niech Rosjanie wiedzą, co się dzieje w Ukrainie. Wyślij im SMS-a za pośrednictwem 1920[.]in. Zburzcie mur rosyjskiej propagandy i cenzury! Niech poznają prawdę. Niech poznają siłę wolnego świata!" – zachęca grupa squad303 w początkowym poście.

Hakerzy udostępnili specjalną bramkę SMS, dzięki której można wysłać wiadomość na losowo wygenerowany numer mieszkańca Rosji. Przygotowano w niej również kilka wersji tekstu, który zawiera prawdziwe informacje o wojnie w Ukrainie. Narzędzie jest dostępne pod tym linkiem.

5 000 000 wysłanych SMS-ów

Akcja hakerów z grupy squad303 spotkała się z ogromnym zainteresowaniem wśród przeciwników wojny w Ukrainie. Kolektyw ogłosił w swoich social mediach, że do tej pory internauci wysłali już ponad 5 mln wiadomości na numery rosyjskich abonentów.

"Wspólna akcja wszystkich państw wolnego świata w odpowiedzi na agresję Rosji doprowadzi do upadku całego kraju. Jednak prawie 150 mln Rosjan nie zna prawdy o przyczynach i przebiegu wojny na Ukrainie. Karmieni są propagandą Kremla. W Rosji nie ma wolnych mediów, a internet jest cenzurowany. Każdy z nas może przekazać bezpośrednie przesłanie mieszkańcom tego zniewolonego kraju" – zapewnia grupa squad303.

Niebezpiecznik zwrócił uwagę, że SMS-y są wysyłane z naszych numerów. Wiąże się to ze sporą szansą pozostawienia po sobie śladu w rejestrach rosyjskich operatorów. Tak więc zaleca się korzystać z nowej i kupionej tylko do tego celu karty SIM. Według serwisu bez większego problemu można nabyć aktywną kartę, której nie trzeba na siebie rejestrować.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie