AndroidKomunikacja/społecznośćWiadomości SMS i MMSSMSoid
SMSoid ikona

SMSoid1.823

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

SMSoid jest aplikacją do wysyłania wiadomości SMS, wykorzystującą do tego celu bramki. Dzięki niej możemy zaoszczędzić spore kwoty na wysyłaniu dużej ilości SMS-ów, wymagany jest jednak pakiet danych lub dostęp do Internetu przez WiFi. Aplikację możemy przypisać w systemie jako domyślną do wysyłania SMSów. Niestety nie potrafi ona wysyłać wiadomości korzystając z naszego standardowego abonamentu.

Aplikacja wysyłając wiadomości zapisuje je w domyślnej skrzynce systemowej z wiadomościami co jest dużym plusem dla zachowania historii konwersacji. Kiedy wpisujemy numer, na który chcemy wysłać wiadomość, SMSoid sam zadba o informacje do jakiej sieci należy numer. Aby wysyłać wiadomości szybciej możemy zdefiniować domyślny numer telefonu, podpis i domyślną sieć telefonii komórkowej. Dzięki temu po uruchomieniu aplikacji pozostanie do wypełnienia treść wiadomości i kod Captcha. SMSoid posiada własną historię wiadomości, gdzie możemy sprawdzić także statystyki wiadomości zawierające informacje z podziałem na 10 najczęstszych numerów, liczbę znaków, liczbę wiadomości oraz ile wiadomości w danych dniach tygodnia wysłaliśmy.

Dostępne są bramki operatorów Plus, SlideSMS , aFreeSMS jednak tylko z Plusa mamy w miarę dużą pewność na dostarczenie wiadomości. Do dyspozycji mamy także bramki płatne wymagające logowania i często wymagające opłacenia pakietu wiadomości. Bramki płatne dostępne od Plusa, Orange Multi Box, Omnix Sponsorowana, Omnix Multimedialna, Play, GSMService.pl oraz Wapster. W przypadku bramek z kontami możliwe jest wysyłanie wiadomości sekwencyjne - wiadomość będzie wysyłana po kolei z każdej bramki, aż wróci potwierdzenie poprawnego nadania wiadomości. Wiadomości możemy również dyktować - wykorzystywana jest do tego usługa Google, która nie zawsze jest dokładna i wymagana jest w tym przypadku dobra wymowa.

Aplikacja obecnie nie jest dostępna w sklepie Google Play. Można ją pobrać w formie pliku .apk ze strony producenta.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
4.84 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań3 178
Data aktualizacji6 sie 2015
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna (adware)
SMSoid ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)