Snapchat World Lenses: jeszcze więcej rozszerzonej rzeczywistości

Snapchat World Lenses: jeszcze więcej rozszerzonej rzeczywistości18.04.2017 17:05
Snapchat World Lenses: jeszcze więcej rozszerzonej rzeczywistości

Urządzenia czy oprogramowanie oferujące wirtualną lub rozszerzoną rzeczywistość musi mieć dziś w portfolio każdy szanujący się producent i deweloper. Nie zmienia to jednak faktu, że przeciętny użytkownik osiągnięcia w tej kwestii ogląda najczęściej na futurystycznych filmowych zapowiedziach, a nie we własnym otoczeniu. Zmieniła to gra Pokemon GO, a od pewnego czasu także Snapchat.

Wszystko to za sprawą Lenses, dzięki którym na obraz z kamery nakładany był w pewnym stopniu interaktywny filtr. Ci, którzy twierdzą, że taka funkcja jest na wskroś prymitywna, mogą już testować World Lenses. Dzięki tej funkcji, Snapchat rozpozna powierzchnie na obrazie z kamery i pozwoli umieścić na płaszczyznach trójwymiarowe obiekty.

Introducing New World Lenses

Kluczową kwestią pozostaje zachowanie perspektywy. Jeżeli za pomocą World Lenses użytkownik postawi sobie na przykład pod nogami szcześcian, to po odejściu na odległość kilku metrów, zostanie on odpowiednio na ekranie zeskalowany i obrócony. Oczywiście dostosowywać można wielkość, a efektowności dodaje także fakt, że obiekty rzucają cienie.

Z nowych World Lenses korzystać można w takim sam sposób, jak z dotychczas dostępnych filtrów AR: wystarczy przytrzymać palec na obrazie, a następnie przełączyć kamerę na tylną. Stuknięcie w ekran poskutkuje zmianą obiektu, a uszczypnięcie go zmniejszy. Najnowszą wersję Snapchata znaleźć można w naszej bazie.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)