AndroidBezpieczeństwoInne programy do zabezpieczeńSnoopSnitch
SnoopSnitch ikona

SnoopSnitch2.0.12

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

SnoopSnitch to aplikacja na urządzenia z systemem Android, która służy do wykrywania ataków na smartfon prowadzonych na przykład przez fałszywe stacje bazowe telefonii komórkowej. Aby uruchomić program, należy posiadać zrootowane urządzenie z chipsetem Qualcomm. To warunki konieczne, bez ich spełnienia aplikacja nie zadziała. SnoopSnitch może nie zadziałać także na smartfonach z custom ROM-em, np. tych od CyanogenMod.

Program pozwala wykryć, czy dana sieć komórkowa jest odpowiednia zabezpieczona czy też korzystanie z niej stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa danych w smartfonie. SnoopSnitch służy też do monitorowania ataków na urządzenie prowadzonych przy użyciu fałszywych stacji bazowych sieci komórkowej (IMSI Catcher) oraz przypadków nieautoryzowanego śledzenia urządzenia i jego użytkownika – także za sprawą ataków wykorzystujących błędy w protokołach SS7.

Aplikacja bazuje na informacjach udostępnianych przez jej użytkowników. Wysyłając je z własnego urządzenia, za każdym razem należy wyrazić na to zgodę, a przesyłane dane są zaszyfrowane.

Program SnoopSnitch to projekt open source'owy. Jego kod źródłowy i warunki wykorzystania są dostępne tutaj.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 184
Data aktualizacji28 paź 2023
System operacyjnyAndroid 4.4 i nowsze
LicencjaBezpłatna
SnoopSnitch ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)