Sokoban YASC1.650

WindowsGryLogiczne i karcianeSokoban YASC
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Bezpłatny projekt Sokoban YASC to jak sama nazwa wskazuje (Yet Another Sokoban Clone) kolejny klon klasycznego Sokobana, czyli znanej gry logicznej polegającej na przestawianiu skrzynek lub podobnych elementów rozstawionych na poziomach. Poza sporą porcją łamigłówek, ta propozycja wyróżnia się jednak dostępnością dodatkowymi przydatnymi narzędziami w pakiecie, dzięki którym zabawa nie będzie mieć końca.

Zasady rozgrywki są proste. Na wczytanym etapie uwagę zwracają przede wszystkim trzy rodzaje kolorowych obiektów. Zielonym krzyżykiem porusza gracz, starając się poprzesuwać różowe kwadraciki na specjalnie wyznaczone, takie niby przezroczyste miejsca. Układ zostanie rozwiązany, kiedy wszystkie te pola zostaną zajęte. Wyzwań jest wiele, pogrupowano je w zestawy według ich twórców oraz poziomu trudności.

Gra oferuje kilka ciekawych opcji pomocniczych. Poza standardowym cofnięciem lub wznowieniem ruchu jest też chociażby przyklejanie sobie z boku zrzutów ekranu z ruchami, by łatwiej było rozważyć kolejne posunięcia. Etap da się także rozegrać od końca, by tak dojść do rozwiązania, albo podzielić ekran na kilka mniejszych okien, żeby w każdym pójść inaczej. Do tego układ można obracać, tak dla innego rzutu okiem.

Ponadto Sokoban YASC jest niemal w pełni konfigurowalny, z obsługą skórek na czele, a do tego posiada wbudowane edytory. Da się samemu zaprojektować poziom, wczytać dowolny, aby system go za nas rozwiązał, pokazując kolejne ruchy na animacji, czy też wreszcie skorzystać z generatora układów. Losowo buduje on zupełnie nowe etapy.

Udostępnij
Sokoban YASC 1.650wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 106
Data aktualizacji8 lut 2018
Rozmiar pliku3.14 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)