Sony już ma emulator gier z PS2 na PlayStation 4, tylko się tym nie chwali

Strona głównaSony już ma emulator gier z PS2 na PlayStation 4, tylko się tym nie chwali
20.11.2015 10:41
Sony już ma emulator gier z PS2 na PlayStation 4, tylko się tym nie chwali

Wsteczna kompatybilność, czyli możliwość uruchamiania gier ze starszych konsol na najnowszym sprzęcie danej firmy, jest bardzo ciekawym dodatkiem. Xbox One doczekał się niedawno obsługi wybranych tytułów z Xboksa 360, co zostało ciepło przyjęte. Sony na razie nie ma w planach opcji grania w tytuły z PS3 na PS4, za to po cichu wypuściło do sprzedaży kilka zapomnianych produkcji działających na emulatorze PlayStation 2.

350158603321305025

Jeśli ktoś zdecyduje się na nabycie specjalnego zestawu z konsolą w barwach Dartha Vadera, poza świeżutkim Star Wars: Battlefront dostanie również klasyczne gry Super Star Wars, Star Wars: Racer Revenge, Star Wars: Jedi Starfighter oraz Star Wars: Bounty Hunter, trzy ostatnie przeniesione z PS2. Mówiło się już o odświeżonych edycjach tych produkcji, ale zamiast przetworzyć je w całości do jakości HD, co ostatnio modne, Sony poszło w stronę rozwiązania udającego stary system, czyli emulacji programowej.

Jak wykazały wstępne testy, całkiem nieźle to wyszło, ale nie należy spodziewać się oczywiście niesamowitych wrażeń wizualnych. Stare gry działają w 1080p, na podbiciu rozdzielczości zyskały wszelkie obiekty 3D, ale tekstur nikt przecież nie ruszał, chociaż są lepiej filtrowane, a przez to nie tak rozmazane. Zastosowano też kilka sztuczek w celu wygładzenia krawędzi. Od strony systemowej, jest obsługa wirtualnych kart pamięci od PlayStation 2, a obłożenie przycisków na padzie sięga czasów DualShocka 2. Co ciekawe, do starych tytułów udało się dorobić trofea, wcześniej nieobsługiwane.

Ważne jest ponadto, że poszczególne pozycje działają dużo płynniej, niż w oryginale, wyświetlając większą liczbę klatek na sekundę. Dla porównania, tytuły z Xboksa 360 na Xboksie One niemal w stu procentach odzwierciedlają szybkość pierwowzorów, nie licząc sprawniejszego dogrywania, wynikającego jednak z uruchamiania gier z dysku twardego. Nie należy się raczej nastawiać, że Sony pozwoli używać starych płyt z PS2 na PlayStation 4, kiedy emulacja już ruszy z kopyta. Patrząc po dotychczasowym podejściu do sprawy, trzeba będzie wznowienia opakowane w emulator sobie kupić.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)