Sony Xperia XZ4 rozpocznie nowy trend? Smartfon może dostać ekran o proporcjach 21:9

Sony Xperia XZ4 rozpocznie nowy trend? Smartfon może dostać ekran o proporcjach 21:9

Sony Xperia XZ4 może dostać nietypowy wyświetlacz (depositphotos)
Sony Xperia XZ4 może dostać nietypowy wyświetlacz (depositphotos)
Oskar Ziomek
24.01.2019 18:20, aktualizacja: 25.01.2019 09:03

W sieci pojawiają się interesujące przecieki dotyczące wyglądu nadchodzącego smartfona Sony. Mowa o flagowcu XZ4, który zostanie pokazany światu najprawdopodobniej już w przyszłym miesiącu, podczas targów MWC w Barcelonie. Choć nie ulega wątpliwości, że urządzenie zostanie wyposażone w topowe podzespoły, to możliwe, że nieprędko zdobędzie duże grono zainteresowanych kupujących. Przyczyną może być nietypowy wyświetlacz – jak podaje serwis XDA Developers, Xperia XZ4 może dostać wyjątkowo wydłużony ekran o proporcjach 21:9.

Źródłem informacji jest wpis na jednym z japońskich blogów oraz zdjęcia rzekomego szkła ochronnego na ekran, które udostępnił w sieci Ice Universe – użytkownik Twittera, który nie jeden raz trafnie wskazywał wiarygodne źródła przecieków o nowych smartfonach. Tym razem informacja również wydaje się być rzetelna: szkło, o którym mowa trafiło w jego ręce.

Jak widać, Xperia XZ4 ma być po pierwsze smartfonem bardzo dużym (dłuższym od iPhone'a XS Max), ale przy okazji dość dziwnym z uwagi na niecodzienne proporcje ekranu – smartfon będzie stosunkowo wąski, a przez to będzie sprawiał wrażenie wyjątkowo długiego. Wpis pojawił się na Twitterze jeszcze w pierwszej połowie miesiąca i zdążył wywołać wiele skrajnych emocji.

Część użytkowników uważa, że takie podejście jest interesujące i proporcje ekranu 21:9 powinny trafić do większej liczby urządzeń, inni nie kryją oburzenia i mówią wprost, że taki telefon będzie brzydki, a jeszcze inni tłumaczą, że o ile typowe dziś proporcje oscylujące wokół 18:9 są w porządku, tak 21:9 to już „przesada”. Ice Universe podaje, iż wysokość samego wyświetlacza to 15,2 cm. Dla porównania, niewiele więcej (bo około 15,8 cm) ma wysokość całej obudowy Samsunga Galaxy S9+, który do małych smartfonów zdecydowanie nie należy.

Jeśli plotki o Xperii XZ4 się potwierdzą, będzie to kiepska wiadomość szczególnie dla tych fanów marki, którzy myśleli nad zakupem nowego, wydajnego urządzenia z oferty, ale jednocześnie preferują mniejsze rozmiarem telefony. Nie dość, że XZ4 będzie wyjątkowo dużym smartfonem z nietypowym ekranem, to dodatkowo szanse na zakup mniejszej wersji Compact są raczej niskie – wszystko wskazuje na to, że producent zrezygnował z dalszego rozwoju linii małych Xperii z dobrą specyfikacją.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (55)