SPDY znajdzie się w standardzie HTTP 2.0?

Grzegorz Niemirowski

28.01.2012 18:45, aktual.: 28.01.2012 19:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mark Nottingham, przewodniczący HTTP Working Group (HTTPbis) wezwał do włączenia SPDY do specyfikacji wersji 2.0 standardu HTTP 2.0.

SPDY to zbiór pomysłów przedstawionych przez firmę Google, które mają przyspieszyć ładowanie się stron internetowych poprzez różne modyfikacje używanego obecnie standardu HTTP 1.1. Te pomysły to m.in. kompresja nagłówków, priorytetyzacja pakietów oraz multipleksowanie. Ten ostatni termin odnosi się do propozycji, aby można było pobierać wiele plików w jednym zapytaniu. Obecnie przeglądarka tworzy nowe połączenia dla każdego elementu strony internetowej, który jest oddzielnym plikiem. Konieczne są więc oddzielne połączenia nie tylko dla grafiki, obiektów Flash czy filmów, ale też dla skryptów JavaScript i stylów CSS, które nie są osadzone w kodzie strony internetowej. Oznacza to często dziesiątki połączeń do serwera WWW. Jeśli HTTP Working Group wdroży usprawnienia a twórcy serwerów WWW i przeglądarek je zaimplementują, będziemy mogli cieszyć się szybszym ładowaniem stron internetowych. Poparcie Nottinghama dla SPDY przybliża tę perspektywę.

W ramach SPDY Google proponuje też zmiany w protokole TCP, który sięga korzeniami roku 1974 i niewiele się zmienił od czasu publikacji jego czwartej wersji w 1981 roku. Nie widać też szans na zmiany w najbliższej przyszłości. Proponowane przez Google ulepszenia to zmniejszenie czasu, po którym pakiet uznaje się za utracony z 3 sekund do 1, zwiększenie okna przeciążenia (congestion window) z 3 do 10 pakietów oraz wdrożenie protokołu TCP Fast Open.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)