Spikit: mała zmiana numeracji, duże zmiany w programie

Spikit: mała zmiana numeracji, duże zmiany w programie

Wojciech Kowasz
02.04.2013 20:36, aktualizacja: 02.04.2013 21:01

Ukazała się nowa wersja Spikit, interesującego polskiego programu do rozpoznawania mowy i sterowania komputerem w naszym rodzimym języku.

Mimo że pod względem numeru wersji wydana dzisiaj aktualizacja to zmiana dopiero po drugiej kropce — 1.4.4 — to tak naprawdę program przeszedł niemałą metamorfozę. Jak zapewnia sam autor, większość wprowadzonych zmian zrodziła się w głowach użytkowników aplikacji — w tym, co cieszy nas najbardziej, w głowach komentujących na naszym blogu, gdzie autor pod nickiem alucosoftware już od dłuższego czasu aktywnie się udziela i zbiera sugestie na dalszy rozwój programu. Nowy Spikit ma być także bardziej stabilny, stąd zachęta do jak najszybszej aktualizacji.

Obraz

W nowej odsłonie programu mechanizm siatki ekranowej, powiadomień ekranowych i klawiatury ekranowej przystosowano do pracy na stanowiskach z wieloma monitorami. Wprowadzono możliwość głosowego wczytywania wcześniej przygotowanych zestawów poleceń do sterowania aplikacjami (funkcja Klawisze) oraz słowników (funkcja Dyktowanie). Nic nie stoi już na przeszkodzie, aby swobodnie korzystać na przykład z Photoshopa wyłącznie za pomocą głosu, a za chwilę jednym poleceniem zmienić cały zestaw komend dla innej aplikacji. Spikit w nowej wersji wyświetla na żądanie listę poleceń wynikających ze stosowanych reguł głosowych i oferuje możliwość przejścia w stan uśpienia. Zmieniono także domyślne polecenia w funkcji umożliwiającej zarządzanie oknami uruchomionych procesów (funkcja Okna).

Spikit jest aplikacją komercyjną, a w naszym portalu można pobrać funkcjonalną, bezpłatną wersję demonstracyjną, która reaguje na polecenia głosowe z losowym, kilkusekundowym opóźnieniem. Wielu naszych czytelników miało jednak okazję otrzymać bezpłatną licencję dzięki rozmaitym konkursom i akcjom specjalnym. Więcej informacji o licencjonowaniu można znaleźć na stronie producenta.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)