Społecznościowy rendering w Blenderze — RenderWeb

Społecznościowy rendering w Blenderze — RenderWeb

17.03.2011 15:35

RenderWeb to całkowicie nowa platforma, która pozwala znajomym i społecznościom dzielić się mocą obliczeniową przy renderowaniu projektów w Blenderze. Dostęp do platformy można uzyskać z Facebooka.

RenderWeb szczególnie przyda się osobom zajmującym się tworzeniem animacji. Projekt, na przykład plik zapisany w Blenderze, można wysłać na platformę za pośrednictwem aplikacji dostępnej na Facebooku, po czym zostaje on dodany do kolejki. Renderowanie odbywa się na komputerach wszystkich użytkowników podłączonych do platformy i udostępnią swoje maszyny. Aby udostępnić moc obliczeniową innym wystarczy wybrać opcję „volunteer” (zostań ochotnikiem) w Facebookowej aplikacji. RenderWeb uzyskuje dostęp do sprzętu ochotnika przez przeglądarkę, a ochotnik może podglądać renderowane właśnie na jego komputerze sceny w jej oknie. Blender już dzisiaj działa z RenderWeb, ale technologia umożliwia użycie dowolnego renderera.

Jednak RenderWeb to nie wszystko. Projekt ma charakter społecznościowy i poza udostępnianiem mocy obliczeniowej, za jego pośrednictwem użytkownicy mogą również dzielić się materiałami pomocniczymi, udostępniać swoje projekty i tagować projekty innych użytkowników. Animacje renderowane przez RenderWeb są publicznie udostępniane w formacie Flash lub HTML5 i mogą być udostępniane bezpośrednio na Facebookowej ścianie autora. Autor może oczywiście pobrać pełnowymiarowy film.

Instrukcje dotyczące korzystania z platformy są dostępne na stronie RenderWeb w formie filmów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)