Spotify, Apple Music i YouTube lądują w pasku bocznym Opery

mat. prasowe
mat. prasowe
Marcin Watemborski

18.11.2020 18:18, aktual.: 18.11.2020 18:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsza aktualizacja przeglądarki Opera umożliwi użytkownikowi szybki dostęp do najpopularniejszych platform streamingowych. Nie są potrzebne żadne wtyczki – wszystko znalazło się w pasku bocznym programu.

Serwisy streamingowe są obecnie bardzo popularne. Przełączanie się między kartami przeglądarki jest niewygodne, co doskonale widzą twórcy Opery. W najnowszej wersji pojawił się odtwarzacz niewymagający od użytkownika operowania z poziomu strony internetowej. Wyłączy się on automatycznie, gdy na którejś ze stron zostanie włączony inny player i ponownie aktywuje po zakończeniu tamtego odtwarzania.

Player in the sidebar

Funkcja odtwarzacza widnieje na pasku bocznym Opery, pod ikonami komunikatorów. Znajdziemy tam możliwość sterowania Spotify, Apple Music oraz YouTube. Dzięki takiemu rozwiązaniu, użytkownik nie będzie musiał nawet otwierać playera, a kontrolować go będzie mógł za pomocą przycisków na klawiaturze lub za pośrednictwem ikon na pasku.

Zarządzanie serwisami ułatwia opcja zalogowania się do poszczególnych platform. Jeśli natomiast użytkownik nie jest zainteresowany korzystaniem z odtwarzacza, będzie mógł go wyłączyć w ustawieniach.

Opera znacznie się zmieniła w tym roku

Na początku 2020 roku, na pasku bocznym Opery znalazły się Instagram oraz Twitter. Dzięki nim możliwa jest interakcja z użytkownikami serwisów bez potrzeby opuszczania przeglądarki. W ten sposób nie trzeba korzystać z wielu urządzeń, czy otwierać dodatkowych okien.

Po to, by zapewnić użytkownikom jeszcze lepsze doświadczenia, Opera szuka osoby na stanowisko "Surfera Internetu". Zadaniem pracownika będzie przeglądanie sieci dla przyjemności, a wynagrodzenie wynosi… 8 000 euro za 2 tygodnie pracy! To gratka dla każdego miłośnika klikania w kolejne okienka. Aplikacje można przesyłać do 20 listopada 2020 roku za pośrednictwem strony internetowej Opery.

Najnowszą wersję przeglądarki Opera znajdziecie w naszym katalogu programów.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)