Spotify: wyciekły dane 25 tys. użytkowników

Spotify: wyciekły dane 25 tys. użytkowników

Spotify: wyciekły dane 25 tys. użytkowników
Spotify: wyciekły dane 25 tys. użytkowników
28.10.2019 15:43, aktualizacja: 28.10.2019 15:54

Do sieci trafiły loginy i hasła 25 tys. użytkowników usługi muzycznej Spotify. CERT Polska informuje, że na liście są też użytkownicy z Polski.

Choć wyciek danych jest spory, polskich użytkowników jest na liście niewielu. Analitycy rządowi naliczyli tylko 326 poszkodowanych Polaków. Niebezpiecznik znalazł około 200 adresów e-mail w polskich domenach.

Obecność tych haseł w sieci nie oznacza, że doszło do włamania. Wiele z nich może pochodzić z innych, większych kolekcji i zostały tylko zebrane w jednym miejscu. Na pewno na ogromnej liście, zawierającej dane 773 mln internautów, o której było głośno na początku roku.

Jak się zabezpieczyć?

Jeśli chcesz sprawdzić, czy twoje hasła są bezpieczne, skorzystaj z tego poradnika. Nowa wersja Google Chrome również może ci pomóc, gdyż otrzymała wbudowany system ostrzegania, jeśli twoje hasło jest dostępne publicznie.

Bez względu na to, czy jesteś na tej liście, polecamy zmianę hasła do usługi muzycznej Spotify. Jeśli używasz tego samego hasła także gdzieś indziej… nie rób tego. To ryzykowna praktyka. Najlepiej mieć różne hasła w różnych miejscach i korzystać z dodatkowych zabezpieczeń (SMS-ów, kodów), jeśli są dostępne.

Dobrym wyjściem jest też korzystanie z logowania z zewnętrznej usługi z dwustopniową autoryzacją. Dobrym wyjściem będzie tu choćby Facebook, jeśli dodatkowo zabezpieczysz swoje konto, korzystając na przykład z Google Authenticatora.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)