Spotify za darmo: więcej ograniczeń, premiery opóźnione o 2 tygodnie

Spotify za darmo: więcej ograniczeń, premiery opóźnione o 2 tygodnie

Spotify za darmo: więcej ograniczeń, premiery opóźnione o 2 tygodnie
04.04.2017 18:28

W połowie marca pojawiły się informacje o negocjacjach, jakie mają trwać pomiędzy Spotify a największym wytwórniami muzycznymi. W ich rezultacie użytkownicy darmowych kont mogą utracić dostęp do najnowszych hitów, jakie pojawią się w katalogu.

Informacje o pojawieniu się kolejnych ograniczeń dla użytkowników, którzy korzystają z darmowych kont Spotify, właśnie zostały potwierdzone w oficjalnym komunikacie. Zgodnie z przeciekami, użytkownicy bez konta Premium nie będą mieli dostępu do najnowszych albumów. Dla tych, którzy opłacają konta Premium, nowa umowa z UMG nie wpłynie na korzystanie z usługi.

To od artystów (choć w praktyce zapewne bardziej od ich wydawców) będzie zależeć, czy nowy album pojawi się dla wszystkich użytkowników Spotify jednocześnie. Jeżeli jednak zdecydują oni inaczej, to darmowi użytkownicy usługi będą musieli poczekać na nowe wydania dwa tygodnie.

Mimo że dotyczyć będzie to na razie jedynie albumów wydawanych przez Universal Music Group, to marcowe przecieki dotyczyły także negocjacji z dwoma innymi największymi w branży muzycznej wytwórniami: Sony oraz Warner. Kwestią czasu jest najpewniej, aż podobne ograniczenia obejmą muzykę wydawaną przez te korporacje.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)