Sprawdź, gdzie dziś zrobisz zakupy – nowość w aplikacji Dni bez handlu

Sprawdź, gdzie dziś zrobisz zakupy – nowość w aplikacji Dni bez handlu

Sprawdź, gdzie dziś zrobisz zakupy – nowość w aplikacji Dni bez handlu
22.04.2018 07:50, aktualizacja: 22.04.2018 10:29

Pojawiła się nowa aplikacja, dzięki której niedziele wolne od handlu będą mniej uciążliwe. Umożliwia ona sprawdzenie, w których sklepach bez przeszkód będzie można zrobić zakupy.

Ekran główny aplikacji Dni bez handlu.
Ekran główny aplikacji Dni bez handlu.

Wprowadzenie niedzieli wolnych spowodowało wysyp nowych aplikacji mobilnych. Jeden z przykładów stanowi program Dni Bez Handlu - Wolne Niedziele. Po jego uruchomieniu, użytkownik od razu zostanie powitany tym, czego szuka – program informuje, czy nachodząca niedziela jest wolna od handlu, czy też nie. Ale to tylko jedna z funkcji.

W kolejnym ekranie można podejrzeć pełniejszy harmonogram niedziel i świąt. Każdą pozycję na liście oznaczono na jeden z trzech sposobów: otwarte, zamknięte lub otwarte do wskazanej godziny. Ustawienia aplikacji pozwalają ponadto doprecyzować, jakie powiadomienia chce otrzymywać użytkownik. Może on być bowiem informowany o zamkniętych sklepach konkretnego dnia, bądź z trzydniowym wyprzedzeniem. Tutaj także można pobrać kalendarz, który automatycznie zsynchronizuje się z kontem użytkownika.

Jak wiadomo, zakaz handlu w niedzielę nie jest bezwzględny: zakupy zrobić można między innymi w sklepach, gdzie sprzedawać będą właściciele lub ich rodziny, na stacjach paliw, dworcach czy lotniskach. Czynne są także piekarnie, cukiernie czy saloniki prasowe. Postanowili to wykorzystać twórcy aplikacji Dni Bez Handlu i wprowadzili nową funkcję. Program potrafi już wskazywać, które sklepy w niedziele wolne od handlu pozostają czynne.

  • Ekran z listą otwartych sklepów. Informacje może weryfikować każdy użytkownik.
  • Formularz pozwalający na samodzielne dodanie informacji o otwartym sklepie.
[1/2] Ekran z listą otwartych sklepów. Informacje może weryfikować każdy użytkownik.

Po przejściu na ekran „Dostępność sklepów”, użytkownik może zapoznać się z listą czynnych obiektów handlowych. Widoczny jest tam także adres oraz godziny, w których będzie można zrobić zakupy. Kluczową kwestią pozostaje sposób, w jaki powstaje lista. Otóż użytkownicy mogą zgłaszać czynne sklepy samodzielnie. Kolejni weryfikują natomiast prawdziwość informacji za pomocą przycisków „Zgłoś problem” lub „Potwierdź”, podobnie jak ma to miejsce w przypadku wydarzeń na drogach w popularnej aplikacji Yanosik.

Nowość jest w tej chwili dostępna wyłącznie w wersji przeznaczonej na Androida, wkrótce zapewne zawita ona także na iPhone’y. Aplikację Dni Bez Handlu - Wolne Niedziele znaleźć można w naszej bazie oprogramowania .

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)