r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Yanosik

Strona główna Android Podróże i transport Fotoradary i ostrzeganie

Każdy, kto sporo jeździ samochodem po kraju, może natknąć się na utrudnienia w ruchu drogowym, czy to będzie wypadek, czy kontrola drogowa. Osoby mające CB w samochodach często wiedzą dużo wcześniej o tych przeszkodach, zaś użytkownikom telefonów z Androidem przychodzi z pomocą aplikacja Yanosik.

Galeria programu

Aplikację można pobrać za darmo ze sklepu Google Play i zaraz po instalacji możemy od razu przystąpić do korzystania. Po uruchomieniu jedyne, co ustawiamy, to nasz nick. Nie musimy się rejestrować, jednak taka opcja też istnieje.

Program przy starcie poprosi o włączenie GPS, jednak do prawidłowej pracy wymagana jest też transmisja danych. Nie są to duże ilości, jednak najlepiej posiadać pakiet Internetowy. Komunikacja poprzez WiFi się nie przyda – z aplikacji korzystamy w samochodzie w trakcie jazdy.

Z Yanosika możemy korzystać na dwa sposoby – tylko informowanie o zdarzeniach lub także z nawigacji. W trybie „zdarzeń” możemy innych użytkowników aplikacji informować o fotoradarach, wypadkach, patrolach policji itd. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję na ekranie i zatwierdzić – najlepiej jak wykonuje to pasażer. W przypadku, gdy zbliżamy się do którejkolwiek z możliwych przeszkód, jesteśmy informowani sygnałem dźwiękowym oraz, jeżeli jest tam ograniczenie prędkości, jaka prędkość obowiązuje. Druga opcja pracy to nawigacja, która jest tutaj dość uboga w dodatkowe opcje, ale zapewne nie to było celem autorów aplikacji. W tym trybie możemy spokojnie korzystać z mapy wraz z powiadamianiem o utrudnieniach oraz - tak jak w przypadku trybu zdarzeń - informować innych.

Minusem aplikacji, a w zasadzie tego, że jest darmowa, jest reklama, która zajmuje tutaj całkiem spory obszar ekranu w trakcie jazdy. Nie przeszkadza w korzystaniu z Yanosika, jednak komunikat o zdarzeniu mógłby pojawiać się zamiast reklamy aby być bardziej widocznym. Aktualnie ta informacja pojawia się obok reklamy w wąskim pasku.

Yanosik może być ciekawą alternatywą dla innych programów zawierających informacje o fotoradarach, z tą różnicą, że tutaj mamy informacje aktualizowane w czasie rzeczywistym, a nie statyczną bazę zapisaną na urządzeniu co powoduje wymagany ciągły dostęp do Internetu. W samej aplikacji brakuje jeszcze tymczasowego przechowywania informacji o zdarzeniach – w przypadku, gdy znajdziemy się poza zasięgiem sieci, aplikacja mogłaby nas dalej informować o zdarzeniach które pobrała i przechowuje tymczasowo.

Nie namawiamy do łamania przepisów ruchu drogowego, ale czasami taka informacja się przyda – zwłaszcza jeśli służby schowają fotoradar lub jeśli przyjdzie nam omijać korek, który powstał na skutek poważnego wypadku.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Nowy Yanosik na Androida: odświeżony wygląd i oferty z AC

38
OPROGRAMOWANIE 25.05.2017 | Mateusz Budzeń (Scorpions.B)

Każdy, kto sporo jeździ samochodem po kraju, może natknąć się na utrudnienia w ruchu drogowym, czy to będzie wypadek, czy kontrola drogowa. Z pomocą w uniknięciu tych sytuacji pomoże mobilna aplikacja Yanosik. Właśnie otrzymała duża aktualizację.. Tuż po uruchomieniu Yanosika zauważymy nowy wygląd aplikacji. Podczas jego projektowania priorytetem była przejrzystość i bardziej intuicyjny interfejs, po którym poruszanie się mają ułatwić zakładki pogrupowane tematycznie. Z pewnością aplikacja wygląda teraz nowocześniej. Wraz z nowym wyglądem otrzymaliśmy rozszerzenie oferty YU! – ubezpieczeń…

Yanosik to teraz dobra nawigacja – z wygodniejszą mapą i informacjami o korkach

107
OPROGRAMOWANIE 20.01.2017 | Adam Golański (eimi)

Yanosik, który ocalił tysiące kierowców przed przeróżnymi zagrożeniami na drogach, przestaje być już tylko narzędziem antyradarowym. Kolejna aktualizacja czyni z programu całkiem niezłą nawigację, w dodatku informującą na żywo o korkach na trasie. Działający już na terenie Polski, Czech i Słowacji antyradar Yanosik ma już ponad 1,5 mln użytkowników miesięcznie – tak duża ich liczba pozwala na gromadzenie i przetwarzanie danych o o sytuacji na drogach z dokładnością niedostępną dla innych aplikacji. Działa efekt sieciowy – im więcej osób zabezpiecza się za pomocą Yanosika, tym bezpieczniejsi…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
  #19 03.11.2017 10:06

@dawidek181 (niezalogowany):

prrp   1 #18 26.01.2017 18:18

Sory ale ja wolę Ryśka. Yanosik ma spore problemy ze stabilnością i dużo komunikatów osób walczących o pozycję w rankingu i gwiazdki. GUI na etapie automapy czyli pamięta androida 2.3 :) A Rysiek to i przypomni o ograniczeniu jakie jest i nigdy mnie aplikacja nie zawiodła swoim działaniem. Dla mnie Rysiek 4/5 a yanosik 2/5 (o nawi nie wspominam bo Rysiek nie ma a Yanosik lepiej żeby nie miał ;) ). Szczerze mówiąc w Ryśku teraz mam ostrzeżenia bardziej zgodne z rzeczywistością niż w Yanosiku. Jeździłem z obiema na raz i Rysiek nie ma mniej zgłoszeń niż Y. To już dawne czasy. Teraz jest inaczej z ludzikami, jest dużo więcej niż dwa lata temu co w połączeniu z lepszą aplikacją daje lepszy efekt końcowy i bardziej przyjazne środowisko dla kierowcy. Rysiek w ogólnym rozrachunku jest bardziej profesjonalny... taki bardziej dopracowany, dopieszczony :)

  #17 25.01.2017 14:52

@Rysiek lepszy (niezalogowany): wiesza się, wiesza i na Samsungu i na Huawei

  #16 20.01.2017 17:14

@Rysiek lepszy (niezalogowany): Uzywam Yanosika od kilku lat. Nie zauważyłem tych problemów o których piszesz. Robie aktualizacje na bieżąco i dział bardzo dobrze w tle :)

  #15 05.11.2016 08:31

A ja tam wolę Ryśka. Nie wiesza się i interfejs ma lepszy bez tych wszystkich programów lojalnościowych. W tle działa Rysiek świetnie z Mapami Google. Ma ograniczenia na ikonie pływającej. Yanosik to masakra. Działa kiedy i jak chce. Aplikacja przestaje działać niespodziewanie. Jedziesz i zauważasz, że od dłuższego czasu cisza. Klikasz ikonę a tam komunikat, że aplikacja została zatrzymana. Ten program się wiesza a dodają do niego coraz więcej opcji z których i tak nie korzystam bo używam go tylko w tle zamiast dopracować to do czego wszyscy go używają.

  #14 26.09.2016 22:31

Brak aktualnych informacji o punktach. Proszę o aktualizację informacji o punktach. Dzięki. Janosik zawsze jest Góra . Polecam

  #13 26.09.2016 22:27

Brak aktualnych informacji o punktach

  #12 14.02.2016 15:26

Czy mozna sie wylogowac z yanosika i czy mozna korzystac z dwoch kont na jednym telefonie

macaleks   14 #11 14.09.2015 15:30

Jako nawigator nie zawsze sprawdza się.Jako pilot kierowcy lepiej.Przed dalsza i mniej znaną trasa korzystam wcześniej z płatnej https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.aqurat.automapa&hl=pl

Autor edytował komentarz.
michell   1 #10 06.07.2015 10:28

Testuję aplikację od tygodnia. Jeśli chodzi o samą nawigację samochodową to są lepsze (również darmowe). Natomiast jeśli komuś chodzi o "asystenta" podróży jest to super sprawa i warto przetestować. Ostrzeganie przed policją, radarami, zagrożeniami na drodze działa świetnie szczególnie na drogach o dużym natężeniu ruchu. Dobrze sprawdza się również opcja nagrywania trasy. Ja jestem bardzo mile zaskoczony i polecam.

  #9 10.06.2015 22:01

@nemoe (niezalogowany): jak go pobrac na androida , pilne

  #8 25.12.2014 10:59

iCoyote to nachalnie reklamowane na forach niesprawdzające się w Polsce rozwiązanie. Widzę że na forach są głównie wpisy opłaconych przez iCoyote tzw. fałszywych użytkowników. Irytuje mnie ta obłuda. To że iCoyote wciskając się na polski rynek i przepychając łokciami i kolanami na początku nie stosuje reklam oznacza tylko że wcześniej czy później reklamy takie będą.
Dodatkowo Yanosik to polskie rozwiązanie. Stosując Yanosika dajesz pracę Polakom.

  #7 12.08.2014 22:39

korzystam od kilku lat z Naviexperta a ostatnio, jadąc nad morze włączyłem janosika i jest ok, a najbardziej podoba mi się opcja zgłaszania zagrożeń, to naprawdę działa. Jeszcze nie miałem okazji testować iCoyote'a ale niebawem to zrobię. Pozdrawiam

  #6 17.07.2014 11:56

oj dobra apka, dobra ;)

  #5 16.06.2014 10:02

yanosik jest super :)

  #4 11.06.2014 11:16

@serwatka12 (niezalogowany): Jakoś mi się coyote sprawdza i nie narzekam. A użytkownicy chyba zmieniają zdanie co do yanosika, bo coraz więcej osób korzysta z coyote :)

  #3 08.06.2014 15:45

yanosik gora !!! icoyot szkoda miejsca na karcie

  #2 19.05.2014 09:44

coyote to nowość na rynku, który się nie sprawdzi raczej w polsce, użytkownicy wolą yanosika

Frycek60   2 #1 26.04.2014 22:38

Miałem yanosika, dobrze się sprawował, tyle że iCoyote, go przebija, funkcjami, opcjami itd. ponadto do aplikacji włącza sie coraz więcej kierowców, także działanie na plus

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.