Sprzedawał tanie karty graficzne. Oszust w rękach policji

Sprzedawał tanie karty graficzne. Oszust w rękach policji

Oszust internetowy
Oszust internetowy
Źródło zdjęć: © Getty Images
02.05.2022 09:12, aktualizacja: 02.05.2022 20:59

Policja poinformowała o zatrzymaniu oszusta, który chcąc wykorzystać trudną sytuację na rynku części komputerowych, oszukał kilkanaście osób. 22-letni mężczyzna sprzedawał karty graficzne w korzystnych cenach. Towar nigdy nie trafiał do kupujących.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą z komendy w Głogowie zatrzymali 22-letniego oszusta, który trudnił się handlem internetowym. Mężczyzna wystawiał w internecie ogłoszenia dotyczące m.in. kart graficznych w korzystnych cenach, wykorzystując duży popyt na komponenty komputerowe, które od ponad dwóch lat są dostępne na rynku w ograniczonej liczbie, co przekłada się na wysokie ceny.

Jak poinformowała policja, 22-latek nie posiadał sprzętu, który wystawiał w ogłoszeniach i nie miał zamiaru nikomu go dostarczyć. Cena wystawianych części komputerowych była wyjątkowo niska, przez co chętnych nie brakowało.

Jednocześnie oszust liczył, że ze względu na relatywnie niskie kwoty, które przywłaszczał, kupujący pogodzą się ze stratą i sprawa nie trafi na policję. Mężczyzna oszukał w ten sposób kilkanaście osób na kwotę ponad 3000 zł.

Zwróć uwagę na opinie o sprzedającym

Niska cena często sprawia, że nie patrzymy obiektywnie na przedmiot, który chcemy kupić. Warto jednak zachować chłodną głowę i nie dać się oszukać. W przypadku zatrzymanego 22-latka w sieci można było znaleźć wiele negatywnych opinii na temat jego działalności, ale nie zmieniło to faktu, że nadal nie brakowało chętnych na zakup zaskakująco tanich części komputerowych.

Karol Kołtowski, dziennikarz dobreprogramy.pl

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)