WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITSerwery baz danychSQL Server
SQL Server ikona

SQL Server2008 R2 Express

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SQL Server 2008 R2 to bezpłatna, ograniczona funkcjonalnie edycja serwera baz danych firmy Microsoft.

Edycja Express, choć znacznie uproszczona w stosunku do jej płatnych odpowiedników, jest doskonałym wyborem nie tylko dla programistów lub osób uczących się programistycznych technologii Microsoft, ale także jako produkcyjny silnik bazodanowy dla prostych aplikacji pracujących z dynamicznymi danymi (np. witryny webowe). W przypadku wykorzystania bazy jako silnika przechowującego dane własnej aplikacji licencja Express Edition pozwala — po uprzedniej rejestracji na stronie Microsoft — na bezpłatne rozpowszechnianie bazy wraz z aplikacją.

Edycja Express występuje także w rozszerzonej odmianie oznaczonej dopiskiem "with Advanced Services" (do pobrania w tym samym dziale). Edycja ta rozbudowana została dodatkowo o wyszukiwanie full-text, ograniczoną replikację danych i usługi raportowania.

Nowości w wersji 2008 R2

Wersja R2 (inaczej "Release 2") to odświeżone wydanie SQL Server 2008. Najważniejszą nowością jest zwiększenie rozmiaru bazy danych z 4 GB do 10 GB (ograniczenie wersji bezpłatnej). Oprócz tego dostępne są dodatki PowerPivot dla SharePointa i Excela oraz narzędzie SQL Server Utility, które teraz stanowi centralne repozytorium danych o wydajności i polityk zarządzania. Wersja R2 obsługuje także tryb Extended Protection do zapobiegania atakom podczas uwierzytelniania w Reporting Services. Same usługi raportowania również zostały odświeżone i oferują między innymi nowe rodzaje wykresów i diagramów, rozszerzone opcje cachowania, usprawnioną integrację z witrynami SharePoint i SQL Azure.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.06 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań47 015
Data aktualizacji21 kwi 2010
Rozmiar pliku71.07 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
SQL Server ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)