WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITSerwery baz danychSQL Server
SQL Server ikona

SQL Server2008 R2 Express with Advanced Services

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SQL Server 2008 R2 Express with Advanced Services to rozszerzona wersja bezpłatnej edycji serwera baz danych firmy Microsoft.

Zawiera pełną funkcjonalność SQL Server 2008 R2 Express i dostępna jest na identycznych zasadach licencyjnych. Dodatkowo zintegrowano w niej dostępne też w formie osobnego dodatku narzędzie do zarządzania SQL Server 2008 R2 Management Studio Express oraz — co zdecydowanie ważniejsze — rozbudowano o możliwość realizowania zapytań typu full-text pracujących na danych tekstowych przechowywanych w tabelach (co umożliwia szybkie i zaawansowane przeszukiwanie) oraz o generowanie zestawień i raportów w oparciu o usługi SQL Server Reporting Services. Częściowo dostępna jest także funkcjonalność replikacji (w tym rola subskrybenta).

Nowości w wersji 2008 R2

Wersja R2 (inaczej "Release 2") to odświeżone wydanie SQL Server 2008. Najważniejszą nowością jest zwiększenie rozmiaru bazy danych z 4 GB do 10 GB (ograniczenie wersji bezpłatnej). Oprócz tego dostępne są dodatki PowerPivot dla SharePointa i Excela oraz narzędzie SQL Server Utility, które teraz stanowi centralne repozytorium danych o wydajności i polityk zarządzania. Wersja R2 obsługuje także tryb Extended Protection do zapobiegania atakom podczas uwierzytelniania w Reporting Services. Same usługi raportowania również zostały odświeżone i oferują między innymi nowe rodzaje wykresów i diagramów, rozszerzone opcje cachowania, usprawnioną integrację z witrynami SharePoint i SQL Azure.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.04 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań17 122
Data aktualizacji21 kwi 2010
Rozmiar pliku727.42 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
SQL Server ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)