SQL Server ikona

SQL Server2008 R2 Express with Advanced Services

WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITSerwery baz danychSQL Server
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SQL Server 2008 R2 Express with Advanced Services to rozszerzona wersja bezpłatnej edycji serwera baz danych firmy Microsoft.

Zawiera pełną funkcjonalność SQL Server 2008 R2 Express i dostępna jest na identycznych zasadach licencyjnych. Dodatkowo zintegrowano w niej dostępne też w formie osobnego dodatku narzędzie do zarządzania SQL Server 2008 R2 Management Studio Express oraz — co zdecydowanie ważniejsze — rozbudowano o możliwość realizowania zapytań typu full-text pracujących na danych tekstowych przechowywanych w tabelach (co umożliwia szybkie i zaawansowane przeszukiwanie) oraz o generowanie zestawień i raportów w oparciu o usługi SQL Server Reporting Services. Częściowo dostępna jest także funkcjonalność replikacji (w tym rola subskrybenta).

Nowości w wersji 2008 R2

Wersja R2 (inaczej "Release 2") to odświeżone wydanie SQL Server 2008. Najważniejszą nowością jest zwiększenie rozmiaru bazy danych z 4 GB do 10 GB (ograniczenie wersji bezpłatnej). Oprócz tego dostępne są dodatki PowerPivot dla SharePointa i Excela oraz narzędzie SQL Server Utility, które teraz stanowi centralne repozytorium danych o wydajności i polityk zarządzania. Wersja R2 obsługuje także tryb Extended Protection do zapobiegania atakom podczas uwierzytelniania w Reporting Services. Same usługi raportowania również zostały odświeżone i oferują między innymi nowe rodzaje wykresów i diagramów, rozszerzone opcje cachowania, usprawnioną integrację z witrynami SharePoint i SQL Azure.

Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
4.04 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań17 095
Data aktualizacji21 kwi 2010
Rozmiar pliku727.42 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
SQL Server ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)