SQL Server 2008 R2 wydany wraz z bezpłatnymi wersjami Express

SQL Server 2008 R2 wydany wraz z bezpłatnymi wersjami Express

Wojciech Kowasz
21.04.2010 11:35

Microsoft wydał finalną wersję SQL Server 2008 R2 - najnowszej odsłony swojego serwera bazodanowego, który występuje także w bezpłatnych wersjach Express.

Wersja R2 (inaczej "Release 2") to odświeżone wydanie SQL Server 2008. Dostępne są dodatki PowerPivot dla SharePointa i Excela oraz narzędzie SQL Server Utility, które teraz stanowi centralne repozytorium danych o wydajności i polityk zarządzania. Wersja R2 obsługuje także model Master Data Services do utrzymywania spójności danych i tryb Extended Protection do zapobiegania atakom podczas uwierzytelniania w Reporting Services. Same usługi raportowania również zostały odświeżone i oferują między innymi nowe rodzaje wykresów i diagramów, rozszerzone opcje cachowania, usprawnioną integrację z witrynami SharePoint i SQL Azure. Więcej informacji na temat nowości można znaleźć bezpośrednio na stronach Microsoftu.

Pełna wersja SQL Server 2008 R2 dostępna jest w wersji ewaluacyjnej, która oferuje pełną funkcjonalność przez 180 dni. Tradycyjnie jednak równolegle udostępniono także wersje Express - bezpłatne nie tylko dla studentów i hobbystów, ale także do komercyjnego zastosowania odmiany serwera, które udostępniają wszystkie najważniejsze funkcje z pewnymi ograniczeniami. Ograniczenia te to możliwość wykorzystania tylko jednego procesora fizycznego, do 1 GB pamięci RAM i maksymalny rozmiar jednej bazy danych - zwiększony w tej wersji do 10 GB.

SQL Server 2008 R2 Express występuje zasadniczo w dwóch odmianach - podstawowej Express oraz rozszerzonej Express with Advanced Services, która dodatkowo posiada obsługę wyszukiwania pełnotekstowego, replikacji w trybie subskrybenta oraz Reporting Services. Obie wersje można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Serwery baz danych.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)