SQL Server 2014 Expresswith Advanced Services

WindowsSerwery i narzędzia dla specjalistów ITSerwery baz danychSQL Server 2014 Express
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

SQL Server 2014 Express to kolejna wersja serwera baz danych Microsoftu w specjalnej, w pełni bezpłatnej wersji, poszerzona o zaawansowane narzędzia.

Wersja Express przeznaczona jest dla najmniej wymagających środowisk, choć jej możliwości wcale nie przekreślają wykorzystania w poważnych projektach. Najważniejsze ograniczenia w stosunku do płatnych wersji to obsługa tylko 1 procesora lub 4 rdzeni oraz maksymalnie 1 GB pamięci RAM. Ograniczony jest również rozmiar jednej bazy danych do 10 GB. Poza tym serwer obsługuje jednak większość najpopularniejszych funkcji, między innymi wyszukiwanie pełnotekstowe (także w języku polskim) i częściowo replikację, w roli subskrybenta.

Paczka instalacyjna oprócz silnika bazodanowego zawiera oprogramowanie Management Studio do zarządzania serwerami SQL Server (nie tylko wersją Express).

Nowości w wersji 2014

Najwięcej najciekawszych nowości wprowadzonych wraz z wersją 2014 ujawnia się niestety dopiero w najbogatszych, płatnych edycjach serwera. Kilka z nich jednak udało się ująć także w bezpłatnej edycji Express. Mowa na przykład o funkcji delayed durability, która umożliwia opóźnienie zapisu transakcji na dysk komunikując aplikacji, że log został zapisany - czyli kompromis pomiędzy wydajnością a gwarancją integralności danych. Oprócz tego wprowadzono sporo usprawnień w samym silniku bazodanowym, chociażby związanych z obliczaniem kardynalności i generowaniem statystyk.

Udostępnij
SQL Server 2014 Express with Advanced Serviceswersja stabilna (32-bit)
SQL Server 2014 Express with Advanced Serviceswersja stabilna (64-bit)
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
5.03 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań22 833
Data aktualizacji10 cze 2014
Rozmiar pliku1124.64 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)