Square Enix stawia na nowe konsole, urządzenia przenośne i przeróbki hitów

Square Enix stawia na nowe konsole, urządzenia przenośne i przeróbki hitów22.10.2015 10:58
Square Enix stawia na nowe konsole, urządzenia przenośne i przeróbki hitów

Ciekawe wnioski o stanie obecnego rynku gier można wyciągnąć z planów jednego z największych wydawców na świecie. Square Enix, kojarzone przede wszystkim z kolejnych Final Fantasy, do niedawna bardzo broniło się przed przeróbką HD kultowego FF VII, co nie przeszkadzało jednak firmie wielokrotnie wznawiać już m.in. kolejne odsłony RPG Kingdom Hearts. Teraz pewniej pójdzie niemniej w odkurzanie klasyków.

350144566915196865

Wspomina się o powrocie do całych zapomnianych, ale dobrze znanych marek, choć w praktyce oznaczać to będzie raczej zwyczajnie restarty, a nie kontynuacje. Udało się w końcu z Tomb Raiderem, Deusem Ex, a Hitman niebawem także zapewne w piękny sposób powróci do korzeni, tylko w wydaniu na nową generację sprzętów. W ogóle Japończycy wreszcie przestawili się na produkcję dla PlayStation 4 oraz Xboksa One, mniej uwagi poświęcając odchodzącym powoli w cień konsolom starej generacji. Z drugiej strony chcą równocześnie wskrzeszać dawne serie na smartfony oraz tablety.

Martwi podkreślanie obrania kierunku na spełnianie oczekiwań głównie młodych graczy. Możemy doczekać się więc przepięknych graficznie projektów, lecz znacznie uproszczonych, podczas gdy gry Square Enix sprzed lat wydają się dzisiaj brzydkie, ale fabuła czy rozgrywa stoją dalej na wysokim poziomie. Oczywiście nie w każdym przypadku tak będzie, bo powiedzmy Deus Ex" Mankind Divided ma być gratką przede wszystkim dla fanów. Zupełnie nowe i świeże projekty także są oczywiście w planach, patrząc po dorobku wydawcy w ostatnich latach jednak nie ma co nastawiać się na nie wiadomo jaki wysyp innowacyjnych dzieł. Według mnie, raczej zagra się zachowawczo.

Biorąc przykład z Capcomu, który niedawno zdradził, że zespół odpowiedzialny za rozwijanie serii Resident Evil mocno przygląda się tematowi wirtualnej rzeczywistości, również Square Enix rozpatruje propozycje dla pasjonatów VR. Wykorzystywanie najnowszych rozwiązań technologicznych przyciągnąć ma starszych miłośników dorobku firmy, podczas gdy dopiero pozyskani na świeżo odkrywać będą fenomen hitów sprzed lat. Oczywiście więc o rynku PC, z Oculusem Rift, się nie zapomina, ale trudno nie odnosić wrażenia, że to inne platformy od dawna w centrum uwagi.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)