bEDVWulN

SSD-Z16.09.09 Beta

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

SSD-Z to niewielkie i zupełnie darmowe narzędzie przeznaczone do identyfikacji dysków twardych, przede wszystkim półprzewodnikowych (SSD). Program wyświetla wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zamontowanego nośnika, pozwala również na sprawdzenie jego stanu technicznego, partycji i wykonanie testu wydajności.

bEDVWulP

Aplikacja stworzona przez Andersa Jakobsena do złudzenia przypomina popularne programy CPU-Z i GPU-Z. Posiada niemalże identyczny, prosty interfejs zawierający wszystkie najważniejsze informacje. Główne okno wyświetla nazwę dysku, wersję używanego oprogramowania wewnętrznego (firmware), numery seryjne, a także informacje o zastosowanym kontrolerze, komórkach pamięci i technologii ich wykonania. Dzięki programowi można dowiedzieć się jakie funkcje wspiera dysk (np. S.M.A.R.T. , kolejkowanie NCQ), z jakiego interfejsu korzysta i jaką ma temperaturę, o ile producent wyposażył dysk w stosowny czujnik. Aplikacja pozwala również sprawdzić status funkcji TRIM odpowiadającej za informowanie dysku o możliwości zwolnienia konkretnego sektora i tym samym lepszego zarządzania zapisami wykonywanymi na dysku.

Program podzielono na zakładki, na drugiej z nich znajdują się dane diagnostyczne z mechanizmu S.M.A.R.T. pozwalające stwierdzić, czy dysk pracuje prawidłowo. Autor wyposażył aplikację także w listę partycji, która zawiera informacje o ich pojemności, przesunięciu, a także dokładnym oznaczeniu. SSD-Z uwzględnia obszar wydzielony do równomiernego rozkładu zapisu (tzw. Over-Provision). Program posiada wbudowany prosty tester. Dzięki niemu możemy sprawdzić wydajność w próbkach 4512B, 4K i 128K zarówno w operacjach losowych jak i sekwencyjnych. Możliwe jest ponadto sprawdzanie czasu dostępu do danych.

SSD-Z jest udostępniany za darmo i nie wymaga instalowania na komputerze (działa w trybie portable). Wspiera dysku SSD, HDD, nośniki wymienne jak np. pamięci flash (pendrive), a także napędy optyczne. Interfejs programu jest dostępny w języku angielskim.

Udostępnij
SSD-Z 16.09.09 Betawersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.63 oceny
Twoja ocena:
Liczba pobrań22 096
Data aktualizacji16 mar 2015
Rozmiar pliku0.41 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEDVWumL