Stabilna wersja komunikatora WTW

Stabilna wersja komunikatora WTW

Wojciech Kowasz
02.11.2010 12:25

WTW - interesujący, bezpłatny multikomunikator z polskim rodowodem został właśnie po raz pierwszy wydany w wersji stabilnej.

WTW przeznaczony jest na platformę Windows i bardzo dobrze sprawdza się jako alternatywa dla Gadu-Gadu i Tlena. Dodatkowo obsługuje też protokół XMPP, przez co może być dobrym wyborem dla osób szukających lekkiego i funkcjonalnego klienta Jabbera - na przykład po założeniu konta na naszym serwerze dobreprogramy.im.

WTW oferuje standardowo jedynie najpotrzebniejsze funkcje, co przekłada się jednak na szybkość komunikatora i niskie zapotrzebowanie na zasoby systemowe. Wśród oferowanych opcji znaleźć można opcje rozmowy z jednym lub wieloma kontaktami, mechanizm zakładek, wyświetlanie awatarów na liście kontaktów, ciekawy filtr antyspamowy, wysyłanie SMS-ów, sprawdzanie pisowni, wsparcie dla wtyczek i inne. WTW w porównaniu do innych komunikatorów domyślnie nie posiada wbudowanych dźwięków, emotikon i oficjalnie nie obsługuje tzw. stylów, jednak standardowy motyw graficzny powinien zadowolić niemal każdego użytkownika - jest przejrzysty i nie razi w oczy zbędnymi wodotryskami. Wadą aplikacji jest niestety brak wyszukiwarki kontaktów w katalogu publicznym.

WTW aktualnie w najnowszej, stabilnej wersji 0.8.0.2090 można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Komunikatory internetowe. Użytkownicy wcześniejszych wersji powinni otrzymać stabilne wydanie poprzez mechanizm automatycznych aktualizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)