Stabilna wersja odtwarzacza Clementine 0.5

Stabilna wersja odtwarzacza Clementine 0.5

20.09.2010 16:55

Pojawiła się stabilna wersja odtwarzacza Clementine 0.5. Wprowadzono kilka nowych funkcji, usunięte też zostały liczne błędy w programie.

Clementine to port Amaroka 1.4 - popularnego odtwarzacza muzycznego dla systemu Linux. Program jest dostępny zarówno dla środowiska KDE jak i Gnome. W odróżnieniu od Amaroka, nie wymaga instalowania bibliotek KDE w Gnome. Program posiada prosty interfejs umożliwiający przeglądanie biblioteki muzycznej i poszczególnych utworów. Clementine oferuje także szybki dostęp do katalogów plików czy usług internetowych takich jak Last.fm, SomaFM, Magnatune czy strumieni radiowych. Za pomocą górnego paska możemy wyszukiwać utwory czy listy odtwarzania. Z kolei panel preferencji pozwala na edytowanie ustawień odtwarzania, skrótów klawiszowych, a także powiadomień. Clementine dostępny jest w polskiej wersji językowej.

W najnowszej, stabilnej wersji programu pojawiła się obsługa iPodów, a także innych urządzeń zewnętrznych umożliwiających przechowywanie MP3. Kolejne zmiany to menadżer kolejek odtwarzania, lepsze zarządzanie plikami, korzystanie z kontrolerów Wii Remote do sterowania muzyką czy mniejsze zużycie procesora podczas odtwarzania. Clementine 0.5 uruchamia się szybciej w porównaniu z wcześniejszą wersją, wyeliminowano też błąd podczas zamykania wizualizacji za pomocą klawisza ESC. Pełna lista zmian, jakie wprowadzono w programie dostępna jest na stronach producenta.

Clementine 0.5 dla Linuksa można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Multimedia -> Odtwarzacze plików audio i wideo. Dostępne są też wersje na Windows i Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)