Stabilna wersja Opery 11.01 z licznymi poprawkami

Stabilna wersja Opery 11.01 z licznymi poprawkami

27.01.2011 11:32

Zaledwie dwa dni po wydaniu wersji RC ukazała się stabilna wersja popularnej przeglądarki Opera 11.01.

Jak czytamy na oficjalnym blogu, w finalnym wydaniu Opery 11.01 wprowadzono przede wszystkim poprawki związane z bezpieczeństwem, a także poprawiające ogólną stabilność aplikacji. Dla Mac OS X wprowadzono opcję instalacji przenośnej, która umożliwia uruchamianie programu z nośników USB. Nacisk położono też na poprawne renderowanie treści stron. Poza tym rozwinięto obsługę gestów myszy, działanie klienta poczty, a także mechanizm obsługi widgetów. Z pełną listą zmian w Operze 11.01 można zapoznać się na blogu producenta - oddzielnie dla systemów Windows, Mac i Linux.

Jednym z głównych celów aktualizacji było dopracowanie funkcji, które wprowadzone zostały w poprzednim, dużym wydaniu przeglądarki. Przypomnijmy, że w Operze 11 pojawiły się takie nowości jak obsługa rozszerzeń, grupowanie kart, system automatycznej aktualizacji czy wizualizacja gestów myszy. Było to jedno z najważniejszych wydań Opery w historii programu, nic więc dziwnego, że twórcy aplikacji skupili się teraz na dopracowaniu przeglądarki.

Przeglądarkę Opera 11.01 w wersji stabilnej można pobrać z naszego vortalu w wersjach dla systemu Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (235)