Stabilny Chrome 17 z renderowaniem stron w trakcie wpisywania

Stabilny Chrome 17 z renderowaniem stron w trakcie wpisywania

Wojciech Kowasz
08.02.2012 20:06, aktualizacja: 08.02.2012 21:28

Pojawiła się stabilna wersja przeglądarki internetowej Chrome 17, która przede wszystkim wnosi dwie zasadnicze nowości: renderowanie stron w tle, już w trakcie wpisywania ich adresu, oraz weryfikacja reputacji witryn, z których pobieramy pliki.

Najbardziej interesującą nowością jest mechanizm wczytywania i renderowania stron, który ma znacząco przyspieszyć korzystanie z przeglądarki. Chrome 17 podczas wpisywania adresu URL na bieżąco analizuje rozwój sytuacji, próbuje dopasować go do znanych sobie witryn i rozpoczyna wczytywanie strony jeszcze zanim skończymy pisać jej adres. Co więcej, gdy Chrome będzie w stanie automatycznie podpowiedzieć nam pełny adres, wtedy po uprzednim pobraniu takiej strony w tle, ale jeszcze przed naciśnięciem klawisza Enter, strona zostanie także wyrenderowana w pamięci. Niektóre witryny dzięki zastosowaniu takiego wczesnego wczytywania i renderowania mogą więc po prostu „pojawiać się” na ekranie po wpisaniu adresu, nie będzie widać momentu ich wczytywania i rysowania poszczególnych elementów. Oczywiście zanim Chrome „nauczy się”, które witryny warto w ten sposób renderować, może minąć trochę czasu.

Druga nowość dotyczy bezpieczeństwa. Chrome zwraca teraz uwagę na to, z jakich witryn pobieramy pliki i czy witryny te, jak i same pliki, można uznać za godne zaufania. Mechanizm jest częściowo sprzężony z rozwiązaniami istniejącymi już w wyszukiwarce Google. Gdy wykryte zostanie zagrożenie, przeglądarka ostrzeże nas przed nim i doradzi zignorowanie pliku. Oczywiście nic nie zastąpi zdrowego rozsądku użytkownika. Nigdy nie powinniśmy pobierać i otwierać plików, których pochodzenia nie jesteśmy pewni.

Stabilną wersję przeglądarki Chrome 17 można pobrać z poziomu naszego portalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (112)