Stabilny Chrome Frame bez trybu administratora

31.08.2011 16:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wydał stabilną wersję wtyczki Chrome Frame, która w najnowszej wersji umożliwia instalację i korzystanie bez wymogu uruchomienia w trybie administratora.

Możliwość korzystania z Chrome Frame bez uprawnień administratora pojawiła się już w wersji rozwojowej wtyczki pod koniec czerwca tego roku. Teraz jednak Google wydał stabilną wersję krytykowanego przez Microsoft rozszerzenia dla przeglądarki Internet Explorer. Dotychczas, aby zainstalować Chrome Frame, internauta korzystający IE musiał uruchomić wtyczkę w trybie administratora. To żaden problem dla domowych użytkowników, sprawa jednak wygląda zupełnie inaczej w firmach, szkołach czy innych placówkach, gdzie zwykle komputery podłączone do lokalnej sieci zarządzane są odgórnie.

Jak poinformował Alex Russell na swoim blogu, z wtyczki mogą bardzo łatwo skorzystać osoby, które już mają zainstalowaną w swoim komputerze przeglądarkę Chrome. Wystarczy wybrać odpowiednią opcję, by wtyczka została bez konieczności pobrania z Sieci aktywowana w IE. Jak informuje dalej Russell, Chrome Frame przyda się szczególnie osobom korzystającym ze starszych wydań przeglądarki Microsoftu. Za pomocą dodatku będą mogli oni bez przeszkód korzystać z webowego klienta Gmaila, jak również gier internetowych takich jak na przykład Angry Birds, które korzystają z najnowszych technologii (HTML5, CSS3).

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)