Stabilny Firefox 8 już dostępny do pobrania

Stabilny Firefox 8 już dostępny do pobrania

Wojciech Kowasz
06.11.2011 09:49

Przed planowaną na wtorek oficjalną premierą Mozilla udostępniła dzisiaj na swoich serwerach stabilną wersję przeglądarki Firefox 8.

Ósma wersja Firefoksa podejmuje próbę rozwiązania bodaj największego problemu, który pojawił się w wyniku gwałtownego przyspieszenia cyklu wydawniczego przeglądarki — niekompatybilności rozszerzeń. Nie jest to oczywiście rozwiązanie magiczne, bo rozszerzenia niezgodne z nowymi wersjami po prostu będą musiały być poprawione przez swoich deweloperów. Niemniej Firefox 8 wyposażony został w prosty kreator, który wyświetla się przy pierwszym uruchomieniu przeglądarki po jej uaktualnieniu i sprawdza, które rozszerzenia są kompatybilne, a które nie. Użytkownik otrzymuje też informację, jeśli jakieś komponenty można od razu zaktualizować, pozostałe są natomiast wyłączane (domyślnie wszystkie instalowane przez programy trzecie). Gdy pojawią się nowe wersje, zostaną włączone z powrotem.

Co jeszcze w Firefoksie 8? Wyszukiwanie w Twitterze bezpośrednio z przeglądarki, opcja do ładowania kart na żądanie (przyspiesza to uruchamianie przeglądarki z dużą ilością otwartych kart), a także poprawa wydajności tagów <audio> i <video> oraz płynności animacji elementów interfejsu. Oprócz tego w najnowszej wersji przeglądarki znalazły się nowe elementy HTML5 i CSS3, jak również łatki na szereg ogólnych problemów ze stabilnością Firefoksa. Więcej informacji o nowościach i zmianach jak zwykle znaleźć można na stronie Release Notes, która — przypominamy — do wtorku będzie jeszcze nosić oznaczenie beta.

Przeglądarkę Firefox 8 można pobrać z naszego portalu w wersjach dla systemu Windows, Linux i Mac OS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (192)