Stabilny Flash Player 11 wydany, również w wersji 64-bitowej

Stabilny Flash Player 11 wydany, również w wersji 64‑bitowej

04.10.2011 11:37, aktualizacja: 04.10.2011 12:01

Firma Adobe udostępniła stabilne wydanie programów Flash Player 11 oraz AIR 3. Wśród nowości pojawiła się oczekiwana wersja 64-bitowa. Firma zapowiedziała również nowe aplikacje dla tabletów działające w chmurze obliczeniowej.

Zacznijmy od najciekawszych nowości, czyli Flash Playera 11. Dotychczas Adobe skupiał się na wersji 32-bitowej, teraz jednak można korzystać wreszcie z odtwarzacza w wersji 64-bitowej. W dodatku nie tylko dla Windows, ale również platform Mac i Linux. Kolejna istotna wiadomość to możliwość sprzętowej akceleracji grafiki za pomocą Stage3D. Wcześniej projekt znany był pod nazwą Molehill. Stage3D jest niskopoziomowym zbiorem funkcji umożliwiających wyświetlanie akcelerowanej grafiki 3D w kontrolce Flasha. We Flash Playerze 11 udostępniono jeszcze asynchroniczne dekodowanie bitmap, co ma zapewnić łagodniejsze przejścia w animacjach, a także kodowanie H.264/AVC dla kamer w komputerach.

Sporo zmian pojawiło się w środowisku AIR 3. Tu również pojawiła się akceleracja Stage3D, a także Stage Video. Poza tym środowisko doczekało się w końcu pakietu SDK. Dzięki nowemu zestawowi narzędzi programistycznych twórcy mogą już budować desktopowe i mobilne aplikacje wykorzystujące wszystkie nowinki wprowadzone do AIR 3. Wprowadzono również obsługę Dolby Digital i DTS. Funkcja ta przyda się szczególnie deweloperom, którym zależy na współpracy z zewnętrznymi urządzeniami (głośniki, telewizory).

Adobe ogłosił również rychłe wprowadzenie 6 aplikacji dla tabletów (Adobe Touch Apps). Przeznaczone będą one zarówno dla Androida jak i iPada, umożliwią natomiast tworzenie i edycję grafik, szkicowanie, tworzenie stron WWW i aplikacji mobilnych. Część funkcji zostanie przeniesiona do nich z programu Photoshop. Aplikacje będą zintegrowane z chmurą obliczeniową (Creative Cloud), co ma ułatwić użytkownikom współpracę, a także dzielenie się projektami.

Flash Player 11 w wersji 32- i 64-bitowej dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X oraz Linux. Podobnie możemy pobrać AIR 3 dla Windows oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)