Star Wars: Uprising ikona

Star Wars: Uprising3.0.1

iOSGryAkcja i strzelankiStar Wars: Uprising
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Star Wars: Uprising to kolejna gra mobilna osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Ma nas przygotować na nadchodzącą w tym roku premierę nowej części filmu o podtytule Przebudzenie Mocy.

Gra jest strzelanką, z domieszką elementów RPG, w której akcję obserwujemy z góry. Przygodę rozpoczynamy od stworzenia swojego bohatera. Wybieramy pomiędzy jedną z czterech ras, określamy płeć, imię i zmieniamy wygląd. Nie ma tego zbyt wiele. Podczas zabawy do już obecnych mechanizmów personalizacji i rozwoju dochodzi klasyczny awans na wyższe poziomy doświadczenia, możliwość zakupienia umiejętności specjalnych oraz zmiany stroju i broni bohatera.

Rozgrywka polega na wykonywaniu zadań, przy okazji odkrywając kolejne fragmenty historii. Pomiędzy misjami mamy możliwość dokonywania ulepszeń i innych zakupów. Sterowanie nasza postacią opiera się na dotykaniu miejsc, w które ta ma podążać. Nie znajdziemy tu wirtualnych przycisków. Dotknięcie ziemi oznacza, że postać ma się tam przemieścić, ten sam gest wykonany na wrogu oznacza atak, a na wybranych przedmiotach rozpoczęcie przypisanych im akcji. Umiejętności specjalnych używamy za pomocą gestów.

Poszczególne poziomy są zazwyczaj liniowe i nie pozwalają na zbyt wielką eksplorację. Ich przemierzenia w dużej mierze skupia się na walce z przeciwnikami. Niestety inteligencja wrogów nie należy do wysokich. Potrafią się zablokować, bądź też zaprzestać ataku, gdy nasz bohater odpowiednio się ustawi. Z czasem brak inteligencji nadrabiają bardzo mocnymi statystykami, co ma nas również zmobilizować do sięgnięcia po mikropłatności.

Oprawa graficzna prezentuje się przeciętnie. Trudno znaleźć tu jakieś wybitne elementy, które szczególnie przykułyby naszą uwagę. Muzyka i dźwięki to klasyczne i wielokrotnie wykorzystywane motywy z gwiezdnej sagi.

Star Wars: Uprising to produkcja stworzona w dużej mierze z myślą o fanach Gwiezdnych Wojen. Jej mechanika nie posiada elementów, które w znaczny sposób odróżniałyby ją na tle innych, podobnych tytułów. Dodatkowo model rozgrywki sprawia, że zabawa na urządzeniach z mniejszym ekranem nie jest zbyt wygodna. Grę można pobrać za darmo, licząc się z tym, że z czasem natrafimy na mikropłatności.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentKabam
Liczba pobrań78
Data aktualizacji19 sie 2016
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Star Wars: Uprising ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)