Statek Ever Given utknął w Microsoft Flight Simulator. Wszystko za sprawą moda

Statek Ever Given utknął w Microsoft Flight Simulator. Wszystko za sprawą moda

fot. TikTok
fot. TikTok
28.03.2021 21:40, aktualizacja: 29.03.2021 07:42

Statek Ever Given utknął w Kanale Sueskim w zeszłym tygodniu i przez kilka dni blokował przepływ towarów przez ten ważny szlak handlowy. W ostatnią sobotę ster i rufa nieco się poruszyły, ale statek wciąż tkwił na mieliźnie, zwracając na siebie uwagę całego świata, w tym graczy.

Chociaż blokada Kanału Sueskiego ma straszne konsekwencje dla handlu, to internauci świetnie się bawią, np. wymyślając coraz to dziwniejsze sposoby, jak można ruszyć statek. Jak podaje GeekWire, teraz Ever Given możemy zobaczyć także z nieba w "Microsoft Flight Simulator", o ile zainstalujemy odpowiedni mod.

Oryginalne nagranie ze statkiem Ever Given widzianym "z lotu ptaka" zostało udostępnione na TikToku przez użytkownika donut_enforcement. Wszystko wygląda bardzo realistycznie i aż trudno uwierzyć, że nagranie pochodzi z gry. To tylko kolejny dowód na to, jak dobrze zrobiony jest "Microsoft Flight Simulator" oraz jak dobrą robotę wykonała osoba, która zrobiła mod.

Zresztą możecie przekonać się sami, ponieważ film został udostępniony na Twitterze przez Mata Velloso, doradcę technicznego dyrektora generalnego Microsoftu.

[twitter=https://twitter.com/matvelloso/status/1376212622828167171]

Biorąc pod uwagę liczne zdjęcia statku, które zostały w ostatnich dniach wykonane, możliwe, że deweloper zaktualizuje mapy dostępne w grze, tak by każdy miał szansę zobaczyć Ever Given bez konieczności instalowania moda. Na razie jednak możecie obejrzeć zdjęcia satelitarne Europejskiej Agencji Kosmicznej pokazujące skalę problemu.

Ever Given zepchnięty

W rzeczywistości Kanał Sueski został już odblokowany. Jak poinformowano około godz. 5 na twitterze agencji Inchcape Shipping, jednostka została skutecznie zepchnięta. Teraz ma ruszyć śledztwo badające okoliczności zajścia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)