r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Twitter

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Popularne serwisy społecznościowe

Twitter to aplikacja kliencka dla bardzo popularnego serwisu społecznościowego stworzonego w celu mikroblogowania o takiej samej nazwie. Daje ona użytkownikom dostęp do ostatnich wpisów, "tweetów" wysłanych przez osoby, które są obserwowane, wyszczególnia również te zapisy, w których wspomniano o użytkowniku.

Dla oficjalnego klienta Twittera problemu nie stanowi także wyszukiwanie wiadomości z określonymi przez użytkownika frazami. Możliwe jest także szybkie przeglądanie listy kont osób, które są według systemu polecane do obserwowania na podstawie wcześniejszych zachowań i referencji użttkownika. Z poziomi aplikacji klienckiej możliwe jest samodzielne dodawanie nowych wpisów (tweety), włącznie ze zdjęciami, jakie posiadamy na urządzeniu.

Chociaż limit długości wiadomości podobnie jak w wypadku wiadomości SMS jest ograniczony tylko do 160 znaków, serwis cieszy się ogromną popularnością i jest wykorzystywany np. przez polityków i inne osoby publiczne do bezpośredniego kontaktu z obywatelami. Aplikacja może obsługiwać wiele kont jednocześnie, oferuje również interfejs w języku polskim. Jest ona bardzo łatwa w użyciu i skupia się przede wszystkim na treściach, jakie znajdują się w serwisie. Dostępny widget wyświetla ostatnie tweety.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Twitter: nowy wygląd i zapowiedź kolejnych zmian w aplikacjach

10
16.06.2017  •  Jan Mentel

Po zmianach wprowadzonych do wersji testowej aplikacji na Androida potwierdzono, że wizualny lifting obejmie również aplikację na iOS-a oraz wersję przeglądarkową. Zgodnie z obietnicami teraz ma być lżej, szybciej oraz łatwiej. Na oficjalnym blogu można się też dowiedzieć, że odświeżona szata powstała dzięki głosom ćwierkających osób. Zmiany obejmować będą wszystkie dostępne wersje (przeglądarka, iOS, Android Deck oraz Twitter Lite) i zgodnie z harmonogramem wprowadzane będą sukcesywnie przez najbliższe tygodnie. Teraz będzie czytelniej, postawiono też na okrągłe kształty. Przede…

Twitter Lite: coś więcej niż strona mobilna, to aplikacja progresywna

7
06.04.2017  •  Oskar Ziomek

Twitter udostępnił dziś nową wersję swojej mobilnej strony. Twitter Lite, bo tak się nazywa, to jednak coś znacznie więcej, niż może się z wydawać na pierwszy rzut oka. Twitter, jako pierwszy duży serwis, udostępnił właśnie progresywną aplikację internetową, a zatem coś pomiędzy aplikacją androidową a mobilna stroną internetową. Po zatwierdzeniu instalacji webAPK, na pulpicie telefonu pojawi się ikona, przez co będzie z niej można korzystać tak, jak ze zwykłej aplikacji APK. Zasada działania opiera się na jednoczesnym wykorzystaniu połączenia internetowego wraz z lokalnym buforem, dzięki…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.