Steam 2.0: przejrzystość, szybki dostęp do działów i lepsze algorytmy

Strona głównaSteam 2.0: przejrzystość, szybki dostęp do działów i lepsze algorytmy
09.11.2016 22:25
Steam 2.0: przejrzystość, szybki dostęp do działów i lepsze algorytmy

Valve udostępniło nową stronę sklepu Steam, aktualizacja została nazwana The Discovery Update 2.0 i przynosi między innymi zauważalne zmiany w interfejsie. Głównym założeniem jest zapewnienie użytkownikowi większej kontroli nad przeglądanymi treściami, co ma zapewnić szybszy i wygodniejszy dostęp do interesujących materiałów.

Zmiany zauważymy już po wejściu na stronę sklepu. Zyskaliśmy szybki dostęp do często odwiedzanych miejsc, a także takich działów jak polecane produkcje, rekomendacje czy bestsellery. Valve wspomina, że pozwoli to na odkrycie działów, o których istnieniu wcześniej mogliśmy nie wiedzieć. Większy nacisk został położony na funkcje społecznościowe, mamy łatwy dostęp do całej aktywności naszych znajomych.

350190973080594369

Za pomocą dużych niebieskich przycisków zostały wyeksponowane najczęściej używane funkcje – nowe tytuły, oferty specjalne i darmowe gry. Nie znalazły się one jednak na samej górze, tak jak moglibyśmy się spodziewać, ale umieszczono je pośrodku strony sklepu. Pojawił się nowy dział z wyróżnionymi produktami, w porównaniu do poprzedniego rozwiązania, zapewnia on bardziej szczegółowe informacje o wyświetlanej grze.

Valve chwali się zastosowaniem bardziej dopracowanych algorytmów, której lepiej dobiorą najlepsze dla danego użytkownika gry. Wykorzystują one dane o ilości czasu poświęconego przy danym tytule, rekomendacje znajomych, śledzonych Kuratorów i inne czynniki. Dodatkowo interesujące nas produkcje mamy znaleźć w dziale Kolejka Odkryć. Znajdą się w nim specjalnie dobrana oferta, najlepiej sprzedające się gry i tytuły podobne do naszych ulubionych.

350190973080790977

Użytkownicy zyskali dostęp do opcji personalizacji strony głównej. Możemy zignorować daną rekomendację lub zacząć śledzić daną grę. Zapewniono również szybki dostęp do opcji związanych wyłączeniem prezentowania treści z dużą ilości przemocy lub nagości. Wystarczy kilka kliknięć, by zrezygnować z treści skierowanych dla dorosłego odbiorcy.

Z pewnością aktualizacja The Discovery Update 2.0 przyniosła bardziej nowoczesny i na pierwszy rzut oka, również bardziej przejrzysty interfejs. Po kilkunastu minutach uważamy, że zmiany pozytywnie wpłynęły na komfort korzystania, ale z ostateczną opinią jeszcze się wstrzymamy.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (35)