WindowsNarzędziaInne narzędziaSteam Cleaner
Steam Cleaner ikona

Steam Cleaner2.4

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Steam Cleaner to program do usuwania zbędnych plików powstałych w wyniku działania aplikacji do zarządzania grami, takich jak tytułowy Steam, Origin, UPlay, GOG Galaxy, ale również Battle.net oraz Nexon. W przypadku dużej kolekcji gier, aplikacja pozwoli zwolnić z dysku nawet do kilkuset megabajtów miejsca.

Korzystanie z programu jest bardzo proste. Wystarczy go uruchomić, aby ścieżki zainstalowanych programów zostały automatycznie wykryte, a następnie przeskanowane pod kątem plików-śmieci. Cały proces jest bardzo szybki i trwa zaledwie kilka sekund. Znalezione pliki wyświetlane są na liście wraz z pełnymi ścieżkami dostępu. Aby je usunąć, należy skorzystać z symbolu kosza na śmieci. Należy mieć jednak świadomość, że pliki usuwane są bezpowrotnie i nie będzie się dało ich przywrócić.

Warto dodać, iż program rozwijany jest w oparciu o licencję z otwartym kodem, zatem każdy może przyczynić się do jego rozwoju. Twórcy starają się na bieżąco rozwiązywać wszelkie błędy, ale należy odnotować, iż program czasem niesłusznie uznaje niektóre z plików za zbędne, w efekcie usuwając istotne dane z punktu widzenia gier. Może to prowadzić do uszkodzenia instalacji konkretnej gry, czy też programu do zarządzania wymienionego na wstępie.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań3 431
Data aktualizacji24 lis 2018
Rozmiar pliku3.45 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Steam Cleaner ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)