bDYWqenF
SteamVR Performance Test ikona

SteamVR Performance Test

Pobierz program
wersja stabilna (32-bit)
zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

SteamVR Performance Test to benchmark komputera, który pomoże zorientować się, czy jego podzespoły są wystarczająco wydajne, aby obsłużyć technologię wirtualnej rzeczywistości (Virtual Reality). Analizowana jest wydajność procesora i karty graficznej oraz wersja zainstalowanego systemu operacyjnego.

bDYWqenH

Całość bazuje na odegraniu 2-minutowej sceny z Aperture Robot Repair – demonstracyjnej wersji gry stworzonej przez producenta specjalnie z myślą o promocji samej technologii VR. Można więc mieć pewność, że otrzymany na końcu wynik będzie odzwierciedlał faktyczną wydajność naszego sprzętu, a nie bazował jedynie na syntetycznym oszacowaniu, choć generalnie wyniki należy traktować jedynie jako ogólną wskazówkę – w praktyce sytuacja może okazać się inna. Test przeprowadzany jest w oknie o stosunkowo niedużej rozdzielczości, w którym symulowane jest działanie faktycznej aplikacji. Na ekranie wyświetlane są wówczas imitacje soczewek okularów, w których renderowany jest obraz, jaki potrzebny byłby do docelowego wyświetlenia gry z wykorzystaniem gogli.

Po przeprowadzonym teście dowiemy się, jaki poziom wydajności osiągnął nasz sprzęt (pomaga w tym graficzne odwzorowanie na wykresie). Dostępne będzie również tekstowe podsumowanie, w którym otrzymamy cenne rady, jakie podzespoły powinniśmy zmienić, aby zwiększyć wydajność w zastosowaniach VR.

Na końcu, po rozwinięciu dodatkowych szczegółów, sprawdzić można statystyki przeprowadzonego testu, a z nich dowiedzieć się, na jakich ustawieniach powinniśmy być w stanie w przyszłości korzystać z aplikacji i gier wykorzystujących technologię wirtualnej rzeczywistości. W tym przypadku należy jednak zwrócić uwagę, iż wskazania są jedynie szacunkowe i w praktyce może być zupełnie inaczej. Niektóre aplikacje bowiem, mimo teoretycznej zdolności do płynnego działania na przykład na niskich ustawieniach na naszym komputerze, nie pozwolą na stosowanie innych preferencji, niż maksymalnych ustawień graficznych.

Uwaga!

  • Program instalowany jest za pośrednictwem platformy Steam, zatem do działania niezbędne jest posiadanie konta użytkownika tego serwisu oraz zainstalowanego programu Steam(http://www.dobreprogramy.pl/Steam,Program,Windows,18206.html).
  • Link instalatora prowadzi do witryny internetowej serwisu, w którym konieczne jest ręczne pobranie programu – należy skorzystać z zielonego przycisku „Za darmo”, a następnie poinformować instalator, czy mamy już zainstalowany program Steam.
Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
1.01 ocena
Liczba pobrań734
Data aktualizacji1 gru 2016
Rozmiar pliku0.08 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
SteamVR Performance Test ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bDYWqeom
bDYWqeoD