Stereo na nasze czasy: starą wieżę zastąpić może sieciowy głośnik Polk Audio OMNI S6

Stereo na nasze czasy: starą wieżę zastąpić może sieciowy głośnik Polk Audio OMNI S6

Stereo na nasze czasy: starą wieżę zastąpić może sieciowy głośnik Polk Audio OMNI S6
27.07.2016 14:32, aktualizacja: 27.07.2016 14:46

Wiele dobrych rzeczy można ściągnąć z Chin, ale raczej wśródnich nie znajdziecie głośników. Te lepiej szukać gdzie indziej.Nam spodobały się produkty firmy Polk Audio, dobrze znanej naamerykańskim rynku Hi-Fi. Zaczęły się one pojawiać też napolskim rynku, co jest dobrą wiadomością, bo łączą w sobienaprawdę dobry dźwięk, niezłą ergonomię, i konkurencyjną jakna tę klasę sprzętu cenę. Mieliśmy ostatnio okazję posłuchaćdźwięku z bezprzewodowego głośnika aktywnego OMNI S6. Mówiąc wskrócie – jest to to sprzęt, który chce się postawić wsalonie, który spokojnie może zastąpić klasyczny zestaw stereo.

Zajmująca niewiele miejsca (22×32×15cm) minimalistyczna konstrukcja to monolityczna bryła w kolorzebiałym lub czarnym (do wyboru), z dwoma 4-calowymi średniotonowymigłośnikami odpowiadającymi za większość obsługiwanejczęstotliwości dźwięku, uzupełnionymi dwoma wysokotonowymigłośnikami 0,75 cala. Zapewniać to ma według producenta zakresczęstotliwości od 70 Hz do 18 kHz. Dynamika dźwięku jest naprawdęfajna, nie odbiega od tego, co można usłyszeć z drogich zestawówstereo z wydzielonym wzmacniaczem. Konstrukcja o szczytowej mocy 100W swobodnie sobie radzi z nagłośnieniem większych pomieszczeń, opowierzchni do 25 m2.

Obraz

Nie byłoby to urządzenie jednak na tyle interesujące, by o nimpisać na naszych łamach, gdyby nie to, że de facto to niezłakońcówka dla internetowego radia. Pierwszą rzeczą, jaką zrobimykonfigurując OMNI S6, będzie połączenie głośnika z domowąsiecią Wi-Fi (a nie jakimś niestabilnym Bluetoothem) –obsługiwane są zarówno pasma 2,4 jak i 5 GHz, a dźwięk przekazywany jest po DTS Play-Fi. W tym celu instalujesię smartfonową aplikację (dostępną na Androida i iOS-a),uruchamia ją, wyszukując oczekujące na połączenie urządzenie, anastępnie podając hasło do sieci dla głośnika.

Obraz

Do podstawowego sterowania służy oczywiście zestaw przyciskówna frontowym panelu, ale do bardziej zaawansowanych funkcjiwykorzystuje się oczywiście wspomnianą mobilną aplikację.Pozwala ona na słuchanie muzyki z takich źródeł jak wszelkieradia internetowe, usługi streamingowe Spotify, Deezer czy TIDAL,jak również pliki przechowywane na NAS-ie, pececie, czy urządzeniumobilnym.

Obraz

Aplikacja pozwala też na sterowanie systemem wielostrefowym – zkilkoma, a nawet kilkunastoma urządzeniami Polk Audio z serii OMNI.Każdy użytkownik może mieć swoją strefę (np. pokój), może teżkontrolować kilka urządzeń naraz z jednego smartfonu czy tabletu.Tak samo można grupować głośniki do odtwarzania w trybie stereo ipłynnie regulować głośność przy przechodzeniu między strefami.

Cena tego bezprzewodowego głośnika u oficjalnego dystrybutora to 1799 złotych. Tanio niejest, ale jak wspomnieliśmy, to po prostu nowoczesny zamiennikklasycznych zestawów stereo, które przecież nigdy tanie nie były.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (41)