Steve Ballmer rezygnuje z funkcji CEO Microsoftu

Steve Ballmer rezygnuje z funkcji CEO Microsoftu

Marcin Paterek
23.08.2013 16:05, aktualizacja: 26.08.2013 09:24

Zaprezentowana w lipcu strategia „jednego Microsoftu” znacząco zmieniła strukturę koncernu, ale największą zmianę ogłoszono dopiero dziś. Steve Ballmer w liście otwartym do pracowników firmy podał, że w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy zrezygnuje z funkcji CEO, którą sprawuje od 2000 roku. Pozostały do odejścia czas Ballmer poświęci na znalezienie swojego następcy.

Obraz

Microsoft to niesamowite miejsce. Kocham tę firmę. Kocham sposób, w jaki pomogliśmy stworzyć i spopularyzować komputery. […] Jestem dumny z tego, co udało nam się osiągnąć. Od kiedy dołączyłem do Microsoftu [w 1980 r. – przyp. red.], nasza wartość wzrosła z 7,5 mln do 78 mld dolarów, a zatrudnienie z 30 do prawie 100 tys. osób. […] Zapewniliśmy naszym udziałowcom więcej zysków, niż jakakolwiek inna firma w historii — napisał.

Ballmer przyznał, że Microsoft obecnie znajduje się na ważnym etapie transformacji, w wyniku której ma powstać dostarczająca urządzenia i usługi firma, wspierająca klientów w ich codziennych zadaniach. Potrzebujemy szefa, który będzie trzymał się wyznaczonego na nowo kursu — stwierdził. Do tego celu rada dyrektorów powołała specjalną komisję, w której zasiedli m.in. John Thompson, Bill Gates, Chuck Noski i Steve Luczo. Dodatkowo Microsoft nawiązał współpracę z zewnętrzną firmą, która pomoże mu znaleźć idealnego kandydata na stanowisko CEO. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że rozważą wszystkie kandydatury — zarówno od osób już zatrudnionych w Microsofcie, jak i od tych z zewnątrz.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (92)